Ofensywa modelowa BMW w segmencie luksusowym

Ofensywa modelowa BMW w segmencie luksusowym26.08.2019
BMW serii 8 Gran Coupe w sprzedaży od września 2019 r. – BMW i8 Coupe i BMW i8 Roadster to nadal najlepiej sprzedające się na całym świecie samochody sportowe z napędem hybrydowym plug-in.

Dzięki kompleksowo odświeżonej i znacznie poszerzonej ofercie modelowej, a także utworzeniu własnej kategorii produktów klasy premium, BMW zdefiniowało na nowo swoją pozycję w segmencie luksusowym. Wybór pojazdów, które oprócz typowej dla marki radości z jazdy charakteryzują się najwyższym stopniem ekskluzywności i pożądania, jest o wiele bardziej różnorodny, atrakcyjny i jednocześnie innowacyjny niż kiedykolwiek wcześniej. Gama ofertowa w czołówce programu modelowego BMW jest większa niż kiedykolwiek przedtem. Klasyczne limuzyny, luksusowe samochody sportowe z napędem konwencjonalnym i hybrydowym plug-in oraz pojazdy typu Sports Activity Vehicle gwarantują właściwości jezdne o wysokim stopniu zindywidualizowania zapewniające wyjątkowe emocje. Ich wyróżniający się status symbolizują cyfry 7 lub 8 w oznaczeniu modelu. Ofensywa modelowa w segmencie luksusowym zalicza się do głównych obszarów strategii przedsiębiorstwa NUMBER ONE > NEXT mającej na celu zapewnienie długofalowego rozwoju BMW Group na globalnych rynkach motoryzacyjnych.

BMW
Ofensywa modelowa BMW

Dwa lata od momentu rozpoczęcia aktualnej ofensywy modelowej BMW oferuje szczególnie wymagającym grupom docelowym w segmencie luksusowym wyjątkową różnorodność pojazdów reprezentujących najwyższą ekskluzywność oraz znakomite właściwości jezdne. Odświeżenie i poszerzenie programu modelowego w tym segmencie zaczęło się od nowego BMW serii 8 Coupé. Ten dwudrzwiowy samochód zaprojektowany wspólnie z długodystansowym samochodem wyścigowym BMW M8 GTE łączy znakomitą dynamikę ze sportową elegancją i nowoczesnym luksusem. Natomiast w nowym BMW serii 8 Cabrio jego właściwości jezdne dopełnia fascynująca przyjemność z jazdy na świeżym powietrzu. We wrześniu 2019 r. pojawi się trzeci członek serii produkcyjnej. W czterodrzwiowym luksusowym samochodzie sportowym BMW serii 8 Gran Coupé będzie można doświadczyć najwyższych osiągów na czterech pełnowymiarowych siedzeniach.

BMW
Ofensywa modelowa BMW

Standardy w segmencie luksusowych limuzyn wytycza po raz kolejny nowe BMW serii 7. Jego wyrazista stylistyka, znacznie udoskonalona technika napędowa oraz pionierskie innowacje w zakresie obsługi i komunikacji wprowadziły je z powodzeniem na światowe rynki motoryzacyjne. Trzy modele z napędem hybrydowym plug-in podkreślają nowatorski charakter nowej luksusowej limuzyny. Jej napęd elektryczny jest teraz zasilany przez akumulator litowo-jonowy najmłodszej generacji i połączony z 6-cylindrowym rzędowym silnikiem benzynowym. Przyczynia się to do znacznej poprawy sportowego charakteru, wydajności i zasięgu w trybie elektrycznym. Także nowe BMW X7 spotkało się natychmiast z dużym popytem na arenie międzynarodowej. Sports Activity Vehicle reprezentuje nowy przejaw luksusu, w którym prezencja, ekskluzywność i przestronność łączą się z doskonałym sportowym charakterem i osiągami offroadowymi.

BMW
Ofensywa modelowa BMW

Również przyszłość samochodów sportowych znajduje odzwierciedlenie w dwóch wyjątkowych modelach segmentu luksusowego BMW. Jego awangardowa stylistyka i równie mocny, co wydajny napęd hybrydowy typu plug‑in uczyniły z BMW i8 Coupé (zużycie paliwa w cyklu mieszanym 1,8 l/100 km, zużycie energii w cyklu mieszanym 14,0 kWh/100 km, emisja CO2 w cyklu mieszanym 42 g/km) uosobienie zrównoważonego sportowego charakteru. W przypadku BMW i8 Roadster (zużycie paliwa w cyklu mieszanym 2,0 l/100 km; zużycie energii w cyklu mieszanym 14,5 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym 46 g/km) do charakterystycznego połączenia osiągów i bezemisyjnej mobilności w ruchu lokalnym dochodzą fascynujące wrażenia podczas jazdy z otwartym dachem. Zaledwie kilka tygodni od wprowadzenia na rynek zdetronizowało ono BMW i8 Coupé, stając się najlepiej sprzedającym się na całym świecie samochodem sportowym z napędem hybrydowym plug-in.

BMW
Ofensywa modelowa BMW

Ofensywa modelowa w segmencie luksusowym nabierze dodatkowego rozmachu wraz ze zbliżającym się również we wrześniu 2019 r. wprowadzeniem na rynek nowych samochodów sportowych przez BMW M GmbH. Nowe BMW M8 Coupé oraz nowe BMW M8 Cabrio zapewniają luksusową radość z jazdy przy najwyższych osiągach na drodze i na torze wyścigowym. Ponadto w listopadzie 2019 r. na Los Angeles Auto Show odbędzie się światowa premiera nowego BMW M8 Gran Coupé.

Źródło: BMW