Nowe BMW serii 1 wkrótce w salonach w Polsce

Nowe BMW serii 1 wkrótce w salonach w Polsce23.09.2019
Z końcem września w salonach BMW w Polsce zadebiutuje nowe BMW serii 1. W III generacji popularnego kompaktu klasy premium po raz pierwszy została zastosowana konstrukcja z napędem na przednie koła.

Samochód będzie dostępny u polskich dealerów od 28 września 2019 r., podobnie jak na pozostałych światowych rynkach. Oprócz debiutu najnowszej generacji serii 1, w salonach pojawi się również nowe BMW serii 3 Touring.

Więcej o nowym BMW Serii 1

Z końcem września w salonach BMW w Polsce zadebiutuje nowe BMW serii 1. W III generacji popularnego kompaktu klasy premium po raz pierwszy została zastosowana konstrukcja z napędem na przednie koła. Samochód będzie dostępny u polskich dealerów od 28 września 2019 r., podobnie jak na pozostałych światowych rynkach. Oprócz debiutu najnowszej generacji serii 1, w salonach pojawi się również nowe BMW serii 3 Touring.

Nowe BMW Serii 1
Nowe BMW Serii 1

Cechy wyróżniające nową generację BMW serii 1 to przede wszystkim zastosowanie zapewniającej wzorcową dynamikę jazdy nowoczesnej konstrukcji BMW z napędem na przednie koła oraz znacznie większa ilość miejsca wewnątrz pojazdu. Ponadto w samochodzie wykorzystano najnowsze rozwiązania z zakresu łączności, znane z wyższych serii BMW. Debiutujące w klasie kompaktowej premium rozwiązania to między innymi systemy nadzorujące otoczenie samochodu, które oprócz ostrzegania kierowcy minimalizują ryzyko kolizji poprzez hamowanie oraz korekty kierunku jazdy, a także inteligentny asystent osobisty BMW umożliwiający obsługę pojazdu za pomocą poleceń głosowych.

Nowe BMW Serii 1
Nowe BMW Serii 1

Ceny nowego BMW serii 1 rozpoczynają się od 105 900,00 PLN. Samochód jest również dostępny w ramach oferty BMW Comfort Lease, od 1000 PLN miesięcznie. Od początku sprzedaży w salonach będzie dostępna wersja M135i xDrive z najmocniejszym 4-cylindrowym silnikiem BMW Group o mocy 306 KM. Najnowszy kompakt BMW klasy premium został wyposażony w 3-cylindrowe i 4-cylindrowe silniki z rodziny napędów BMW EfficientDynamics. Ponadto w ofercie znajdą się części z pakietu M Performance, które oprócz podkreślenia sportowego charakteru III generacji BMW serii 1 umożliwiają zmianę wagi, dynamiki oraz osiągów samochodu.

Nowe BMW serii 3 Touring

Oprócz najnowszej generacji BMW serii 1 w salonach pojawi się nowe BMW serii 3 Touring. Ceny wariantu kombi a nie Touring? szóstej generacji tego modelu zaczynają się od 171 200,00 PLN. Najwyższą dynamikę jazdy wśród dostępnych w sprzedaży silników zapewni wersja BMW M340i xDrive Touring z sześciocylindrowym rzędowym silnikiem benzynowym o mocy 374 KM. W 2020 roku ofertę uzupełni BMW serii 3 Touring z napędem hybrydowym typu plug-in.

Więcej o BMW Serii 3 Touring

Źródło: BMW