Nagroda BMW Clean Energy dla Boba Geldofa

Nagroda BMW Clean Energy dla Boba Geldofa05.03.2007
Podczas uroczystej gali Cinema for Peace uświetniającej tegoroczny 57. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie, BMW Group przyznało swoją nagrodę Cinema for Peace Pioneer Award. Nie jest to jednak nagroda dla najlepszego filmu ...

Podczas uroczystej gali Cinema for Peace uświetniającej tegoroczny 57. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie, BMW Group przyznało swoją nagrodę Cinema for Peace Pioneer Award. Nie jest to jednak nagroda dla najlepszego filmu. Za swoją wieloletnią działalność charytatywną nagrodzony został irlandzki muzyk Bob Geldof.

Nagroda BMW Clean Energy dla Boba Geldofa 1 Nagrodę wręczył dyrektor marketingu BMW Clean Energy Anton Reisinger. Podkreślił, jak bardzo cieszy się z tego, iż BMW Group razem ze stowarzyszeniem Cinema for Peace są "pionierami na polu odpowiedzialności społecznej dającymi przykład innym". Stowarzyszenie promuje pokój i tolerancję na świecie, tymczasem BMW od 30 lat wspiera alternatywny, ekologiczny sposób pozyskiwania energii.

Wręczenie nagrody BMW stało się również pretekstem do przeprowadzenia aukcji charytatywnej, na której zlicytowany został nowy model BMW Z4. Zarówno wdzięk prowadzącej licytację Sharon Stone jak i urok srebrnego Z4 sprawiły, że auto zostało sprzedane za 45 000 Euro. Dochód zasilił konta fundacji UNICEF i innych instytucji charytatywnych.

Nowy właściciel auta nie krył zadowolenia z zakupu, tym bardziej, że emocje czekają go nie tylko za kierownicą Z4. Organizatorzy zaprosili go na plan zdjęciowy niemieckiej wersji „The girl in the cafe” w reżyserii Richarda Curtisa, która powstaje właśnie w Heiligendamm. Pojedzie tam napędzanym wodorem modelem BMW Hydrogen 7, takim samym, jakim na galę w Berlinie przywiezieni zostali między innymi Sharon Stone, Richard Gere i uhonorowany Bob Geldof.

BMW po raz pierwszy tak aktywnie uczestniczyło w akcji Cinema for Peace. Oprócz wystawienia Z4 na aukcji, zapewniło 32 auta do obsługi zaproszonych na galę gości. Clean Energy – opracowany przez BMW system pozyskiwania z energii słonecznej ciekłego wodoru, który wykorzystywany jest do napędzania pojazdów.

Źródło: BMW