BMW i5 M60 xDrive po raz pierwszy w Polsce na BMW M Festival

BMW i5 M60 xDrive po raz pierwszy w Polsce na BMW M Festival10.07.2023
Już 15 lipca na torze Silesia Ring odbędzie się BMW M Festival. Jednym z głównych punktów wydarzenia będzie pokaz nowego BMW i5 M60 xDrive, na 3 miesiące przed premierą rynkową.

Podczas BMW M Festival entuzjaści aut spod litery M będą mogli po raz pierwszy w Polsce obejrzeć BMW i5 M60 xDrive, którego oficjalna premiera rynkowa zaplanowana jest na październik 2023 r. To nowa odsłona najpopularniejszej biznesowej limuzyny na świecie.

BMW M Festival

Bardziej dynamiczna, z licznymi innowacjami cyfrowymi, a do tego po raz pierwszy w pełni elektryczna. Klarowna i minimalistyczna stylistyka podkreśla sportową elegancję i prezencję nowego modelu, który oferując imponujące, typowe dla modeli M osiągi, jednocześnie przejmuje inicjatywę na drodze do zrównoważonej mobilności.

Zmodernizowany napęd BMW eDrive piątej generacji oraz silnik o mocy 601 KM pozwalają BMW i5 M60 xDrive przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,8 s. W nowym modelu znajdzie się również coś dla prawdziwych pasjonatów gier. System operacyjny BMW 8.5 umożliwia korzystanie z innowacyjnej platformy AirConsol, która zamienia samochód w centrum rozrywki gamingowej, a prywatnego smartfona w funkcjonalnego kontrolera.

BMW M Festival

Podczas tegorocznego BMW M Festival na Silesia Ring pasjonaci sportowych aut będą mogli podziwiać nie tylko najnowsze modele BMW z rodziny M, w tym nowe BMW XM Label Red czy i7 M70, ale także unikatowe samochody z prywatnych kolekcji.

Będzie to dzień pełen atrakcji podnoszących adrenalinę i przyspieszających bicie serca. W programie znalazły się także m.in. przelot widokowy Helikopterem Bölkow Bo105 czy jazda Taxi Drive bolidem F1 BMW Sauber.

BMW M Festival

To również doskonała okazja, by przetestować na torze najnowsze modele BMW M2, XM oraz M3 Touring, a także sprawdzić swoje siły w symulatorach wyścigowych lub poćwiczyć w bezpiecznych warunkach umiejętność driftowania.

BMW M Festival

Więcej informacji na temat tegorocznego wydarzenia jest dostępnych na stronie: https://www.bmwmfestival.pl/.

Źródło: BMW