Pierwsze oficjalne zdjęcia nowego BMW M3

Pierwsze oficjalne zdjęcia nowego BMW M306.04.2007
Ukazały się pierwsze oficjalne zdjęcia najszybszej "trójki" wszechczasów - nowej generacji BMW M3. Pierwsza dobra wiadomość. Wersja seryjna niemal nie różni się od koncepcyjnej, zaprezentowanej miesiąc temu w Genewie ...

Ukazały się pierwsze oficjalne zdjęcia najszybszej "trójki" wszechczasów - nowej generacji BMW M3. Pierwsza dobra wiadomość. Wersja seryjna niemal nie różni się od koncepcyjnej, zaprezentowanej miesiąc temu w Genewie.

Do oficjalnej premiery trzeba jeszcze trochę poczekać, ale do Internetu już przedostały się pierwsze oficjalne zdjęcia ognistego wariantu serii 3. Nowe BMW M3 znajdzie się w europejskich salonach sprzedaży jeszcze w tym roku. Pod maską opisywany już przez nas fantastyczny nowy silnik V8 o pojemności 4,2 litra, osiągający 420 KM.

Pierwsze oficjalne zdjęcia nowego BMW M3 1 Nowa M3 zgodnie z wyścigową tradycją M uwielbia wysokie obroty, nawet do 8300 obr/min. Jest to najlżejszy na świecie silnik typu V8, jest też lżejszy od rzędowej 343-konnej "szóstki" montowanej w poprzedniku. Poprzedniku, który po sześciu latach schodzi ze sceny w glorii i chwale.

Podobnie jak w modelu M6, dach nowego M3 jest lekki jak piórko. Dzięki użyciu karbonu, udało się pozbyć kilku zbędnych kilogramów. Wszystko w imię osiągów. W wyglądzie zewnętrznym nie zaszły niemal żadne zmiany w stosunku do wersji koncepcyjnej. Eleganckie linie BMW serii 3 coupe umiejętnie maskują rozbudowany pakiet optyczny zarezerwowany dla modelu M3. Z maski nie zniknął nawet środkowy wlot powietrza zaopatrujący w powietrze potężny silnik. Wewnątrz sportowe fotele i udoskonalony system I-Drive na tunelu środkowym. Wersja produkcyjna prezentowana poniżej wyposażona jest w 18-sto calowe aluminiowe obręcze kół, ale BMW z pewnością zaoferuje za dopłatą obręcze o średnicy 19 cali. Główni, na razie "papierowi" konkurenci to: Lexus IS-F, Audi RS5 i Mercedes CLK 63 AMG. Jak to często bywało w praktyce na krętym torze nawet więcej koni pod maską Mercedesa, czy Audi więdło wobec doskonałych właściwości jezdnych BMW M3. Czy tak będzie też teraz? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Źródło: CarBloggers, Informacja Moto Target