Nowe BMW M3 - poprzeczka wyżej dla konkurencji

Nowe BMW M3 - poprzeczka wyżej dla konkurencji10.04.2007
Na początku każdego sezonu sportów motorowych budzą się nowe ambicje. Sprawdzone patenty na sukces są kwestionowane, a praca skupia się na dążeniu do nowych osiągów. Wszystko to dotyczy również debiutu nowego BMW M3 ...

Nowy samochód sportowy rodem z BMW M GmbH brawurowo zakończył fazę testową, a teraz gotów jest znów stanąć na Pole Position. Nadzwyczajny rozwój mocy i dynamika nowego BMW M3 są źródłem niepowtarzalnej radości z jazdy. Nowy silnik V8 o mocy 309 kW/420 KM robi wrażenie potężną siłą napędu. Ascetyczna stylistyka typowa dla samochodów M jest wyrazem najwyższego standardu i dążenia do doskonałości.

Nowe BMW M3 - poprzeczka wyżej dla konkurencji 1 Nowe BMW M3 jest podstawą do kontynuacji nadzwyczajnej kariery w sportach motorowych. Wszyscy, których pociągają maksymalne osiągi, mogą być pewni, że ten model podoła każdemu wyzwaniu również poza torem wyścigowym. Nowe BMW M3 przekonuje maksymalną niezawodnością i funkcjonalnością w codziennej eksploatacji typową dla samochodów BMW M GmbH.

Sercem najnowszego BMW M3 jest nowo skonstruowany silnik ośmiocylindrowy, który już samą koncepcją wysokoobrotową zdradza, że nosi w sobie geny aktualnego silnika Formuły 1 stworzonego przez zespół BMW Sauber F1. Silnik V8 działający na zasadzie typowej dla silników M wytwarza z pojemności 3999 cm³ moc maksymalną 309 kW/420 KM. Maksymalny moment obrotowy 400 Nm zapiera dech w piersiach tak samo, jak maksymalna prędkość obrotowa 8400 obr/min. Niepowtarzalna jest jednak przede wszystkim generowana na tej podstawie siła napędu, która daje się odczuć podczas przenoszenia mocy silnika na tylne koła poprzez adaptacyjną blokadę mechanizmu różnicowego. Przyspieszenie nowego BMW M3 charakteryzuje się nie tylko wyjątkowo spontaniczną reakcją, ale też gwałtownym rozwojem mocy. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje mu tylko 4,8 s, ale to fascynujące przyspieszenie postępuje nadal – aż do 250 km/h, gdy elektronika silnika sztucznie ogranicza prędkość.

Źródło: BMW, Informacja Moto Target