BMW CS - luksus i piekielna moc

BMW CS - luksus i piekielna moc24.04.2007
Podczas Shanghai Auto Show, BMW zaprezentowało czterodrzwiowe Gran Turismo, które będzie stanowiło bezpośrednią konkurencję dla najnowszych modeli marki Porsche i Aston Martin ...

Podczas Shanghai Auto Show, BMW zaprezentowało czterodrzwiowe Gran Turismo, które będzie stanowiło bezpośrednią konkurencję dla najnowszych modeli marki Porsche i Aston Martin.

BMW CS - luksus i piekielna moc 1 Niskie i szerokie coupe jest zapowiedzią nowego trendu stylistycznego koncernu BMW. Nieoficjalne źródła informują, iż auto wejdzie do produkcji seryjnej w niemal niezmienionej postaci i będzie prawdopodobnie oznaczone symbolem 8.

Produkcyjna wersja będzie bazowała na podzespołach serii 7. Niewykluczone, że pojawi się również ekstremalna wersja M, która będzie pozycjonowana wyżej niż BMW M5. Do napędu posłużyć może silnik V10 pochodzący z modelu M5, do którego zostaną dołożone dwa cylindry. W efekcie powstanie silnik V12 o pojemności 6.0-litrów.

Doskonały silnik pochodzący z modelu M5 zdaje się być punktem wyjścia wszystkich supersportowych wersji BMW. Najnowszym tego przykładem jest chociażby BMW M3, w którym zastosowano wspomniany silnik odchudzony o 2 cylindry i pomniejszony do pojemności 4.0 litrów.

Źródło: New Car Net, Informacja Moto Target