BMW M3 cabrio - zdjęcia praktycznie bez kamuflażu!

BMW M3 cabrio - zdjęcia praktycznie bez kamuflażu!06.07.2007
Niedługo do salonów sprzedaży wjedzie nowe BMW M3. Niemiecki koncern szykuje również wersję cabrio, której testy odbywają się właśnie na torze Nurburgring. Najnowsze BMW M3 jest wyposażone w nowo skonstruowany silnik ośmiocylindrowy,...

...który już samą koncepcją wysokoobrotową zdradza, że nosi w sobie geny aktualnego silnika Formuły 1, stworzonego przez zespół BMW Sauber F1.

Silnik V8, działający na zasadzie typowej dla silników M, wytwarza z pojemności 3999 cm3 moc maksymalną 309 kW/420 KM. Maksymalny moment obrotowy 400 Nm zapiera dech w piersiach tak samo, jak maksymalna prędkość obrotowaP: 8400 obr/min. Niepowtarzalna jest jednak przede wszystkim generowana na tej podstawie siła napędu, która daje się odczuć podczas przenoszenia mocy silnika na tylne koła poprzez adaptacyjną blokadę mechanizmu różnicowego.

Przyspieszenie nowego BMW M3 charakteryzuje się nie tylko wyjątkowo spontaniczną reakcją, ale też gwałtownym rozwojem mocy. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje mu tylko 4,8 sekundy, ale to fascynujące przyspieszenie postępuje nadal – aż do 250 km/h, gdy elektronika silnika sztucznie ogranicza prędkość.

Tutaj znajdą Państwo najnowsze zdjęcia BMW M3 coupe cabrio.

Źródło: Worldcarfans, BMW, informacja Moto Target