Pierwsze zdjęcia BMW X6 praktycznie bez kamuflażu

Pierwsze zdjęcia BMW X6 praktycznie bez kamuflażu22.07.2007
Przedstawiamy Państwu pierwsze zdjęcia szpiegowskie BMW X6, na których najnowszy SUV niemieckiego koncernu przykryty jest jedynie taśmami maskującymi. Oznacza to, że sylwetka samochodu jest doskonale widoczna.

Potwierdza się zatem pierwsze przypuszczenie, iż X6 będzie nawiązywało stylistycznie do Mercedesa CLS. Samochód nie będzie jednak konkurował ze sportowym Mercedesem, gdyż jest od niego wyższy, cięższy i posiada napęd na cztery koła. Głównymi rywalami BMW będą zatem Range Rover Sport i Porsche Cayenne.

Pewnym zaskoczeniem w tak dużym samochodzie jest ilość miejsca, jaką X6 będzie oferował pasażerom. W nowym BMW zmieszczą się jedynie cztery osoby. W zamian za to, te cztery osoby mogą liczyć na niezapomniane wrażenia z jazdy, które zapewnią doskonałe, sześciocylindrowe silniki Diesla oraz topowe jednostki benzynowe V8. Automatyczna przekładnia będzie montowana w standardzie.

Samochód zadebiutuje podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie, a do sprzedaży wejdzie w 2008 roku. Ceny luksusowego X6 będą rozpoczynały się od 40 000 funtów.

Tutaj znajdą Państwo zdjęcia szpiegowskie BMW X6.

Źródło: Worldcarfans, informacja Moto Target