BMW Motorrad nabywa firmę Husqvarna Motorcycles

BMW Motorrad nabywa firmę Husqvarna Motorcycles30.07.2007
BMW nabędzie firmę znanego producenta motocykli Husqvarna Motorcycles. 19 lipca 2007 roku dr Herbert Diess, Dyrektor Generalny BMW Motorrad, i włoski przemysłowiec Claudio Castiglioni podpisali umowę we Włoszech.

Postanowienia tej umowy zaczną w pełni obowiązywać po ostatecznym zatwierdzeniu przez władze UE. Obie strony uzgodniły, że cena zakupu pozostanie poufna.

Dla BMW Motorrad nabycie firmy Husqvarna Motorcycles to logiczny krok w kierunku wzmocnienia działań w sektorze lekkich, sportowych motocykli, który został ostatnio wzbogacony o modele z serii BMW G 650 X. Komentując decyzję BMW o nabyciu firmy Husqvarna Motorcycles, Diess, Dyrektor Generalny BMW Motorrad, stwierdził: "Dzięki modelom Husqvarna przeznaczonym do użytku w zawodach sportowych, będziemy mogli rozszerzyć asortyment produktów BMW Motorrad, aby uwzględnić grupy młodszych klientów a także cały sektor motorów terenowych i supermoto znacznie szybciej i skuteczniej niż oferując tylko produkty naszej własnej marki. Transakcja ta zapewnia nam również bezpośredni dostęp do sieci sprzedaży na całym świecie w segmencie off-road."

BMW Motorrad planuje kontynuować działalność firmy Husqvarna Motorcycles jako odrębne przedsięwzięcie. Cała działalność związana z rozwojem, sprzedażą i produkcją, a także obecna siła robocza pozostanie w swoim obecnym miejscu - w regionie Varese w północnych Włoszech. Tak jak BMW Motorrad, firma Husqvarna Motorcycles jest przepełniona tradycjami i jest jednym z najbardziej znanych producentów motocykli na świecie. Od 1903 roku motocykle były początkowo produkowane w Szwecji, a od roku 1986 we Włoszech. Dzisiaj firma ta jest jednym z wiodących producentów sportowych motocykli terenowych. Firma Husqvarna Motorcycles ma na swoim koncie wiele zwycięstw w międzynarodowych wyścigach, włączając tytuły w mistrzostwach Europy i świata.

Źródło: BMW, zdjęcia Husqvarna Motorcycles