Koniec BMW Made in USA?

Koniec BMW Made in USA?19.08.2007
Według wywiadu udzielonego przez przedstawiciela BMW internetowemu wydaniu biznesowego dziennika "Just Auto", nowa generacja BMW Z4 nie będzie już produkowana w amerykańskiej fabryce BMW znajdującej w Spartanburgu (Północna Karolina).

Nowe Z4, którego premierę przewidziano na koniec 2008 roku będzie produkowane w macierzystej fabryce niemieckiego koncernu w Regensburgu. Dotychczas zarówno pierwsza, jak i obecna generacja modelu Z4 wytwarzana była w Spartanburgu.

Jednak rezygnacja z produkcji Z4 nie oznacza wcale zamknięcia fabryki. BMW planuje zwiększenie jej rocznych mocy produkcyjnych w najbliższych latach ze 140 do 200 tysięcy aut. Amerykańska fabryka skupi się na wytwarzaniu modeli klasy SUV. Oprócz schodzącego już z taśm modelu X5, od 2008 roku ruszy produkcja BMW X6, czyli pierwszego naprawdę sportowego auta klasy SUV, jak zapowiada BMW. Oprócz tych modeli od 2010 roku wytwarzane tam będzie BMW X3 nowej generacji, które od 2003 roku produkowane jest w austriackich zakładach Magna-Steyr.

Źródło: Just Auto, informacja Moto Target