Skład kierowców BMW Sauber F1 na sezon 2008

Skład kierowców BMW Sauber F1 na sezon 200821.08.2007
BMW Sauber F1 Team ma świadomość jak dużą rolę odgrywa ciągłość w tym sporcie i w związku z tym będzie rywalizował w sezonie 2008 FIA Formula One World Championship w składzie – Nick Heidfeld i Robert Kubica.

Dyrektor BMW Motorsport Mario Theissen powiedział: "Obydwoje Nick i Robert osiągnęli doskonałe wyniki w trakcie tego sezonu. Odegrali decydującą rolę w umocnieniu się BMW Sauber F1 Team na trzeciej pozycji w klasyfikacji zespołowej Formuły 1. O osiągnięciach Nicka wszystko mówią 42 zdobyte punkty oraz dwa miejsca na podium. Dzięki swojemu wielkiemu doświadczeniu przyczynia się on znacząco do ciągłego postępu zespołu. Rok 2007 jest pierwszym pełnym sezonem Roberta na najwyższym szczeblu tego sportu. W ciągu jego krótkiej kariery uplasował się na równi z Nickiem. Jest niesłychanie szybki i na kogoś, kto jest tak młody wykazuje głębokie zrozumienie strony technicznej. Robert jest nieoszlifowanym diamentem, którego chcemy oszlifować na wygrywającego kierowcę. Z tak silnym zespołem kierowców jesteśmy na świetnej pozycji".

Nick Heidfeld: "Dla mnie było zawsze jasne, że chciałbym kontynuować jazdę w zespole BMW Sauber F1 i nigdy nie myślałem, że może być inaczej. To wspaniałe móc pomagać i przyczyniać się ze swojej strony do budowania nowego zespołu. Kiedy patrzę na postęp, którego dokonaliśmy w ciągu dwóch lat jest to dla mnie niesłychanie motywujące. Osobiście mam bardzo wysokie ambicje sportowe i jestem pewien, że mogę je zaspokoić w BMW Sauber F1 Team."

Robert Kubica: "Obecnie jestem w Formule 1 trochę ponad rok i zdobyłem wielkie doświadczenie. Mimo to, uczę się czegoś nowego każdego dnia i robię stałe postępy. Musimy się teraz skoncentrować na osiąganiu naszych wspólnych celów i jestem pewny, ze zespół dostarczy mi wszystkich potrzebnych narzędzi, a ja ze swej strony chce odwdzięczyć się za nowe zaufanie."

Decyzja na temat kierowcy testowego zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

Źródło: BMW