BMW Group liderem zrównoważonego rozwoju

BMW Group liderem zrównoważonego rozwoju22.09.2007
BMW Group jest w przemyśle motoryzacyjnym światowym liderem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju – wynika z najnowszej oceny Dow Jones Sustainability Indexes (DJSI), przeprowadzonej przez SAM Group.

Czyni to BMW Group jedynym koncernem w tym sektorze, który pojawia się w indeksach zrównoważonego rozwoju każdego roku – od momentu kiedy zaczęły być sporządzane, czyli od roku 1999.

"Jesteśmy zaszczyceni, że BMW Group już trzeci rok z kolei okazał się niekwestionowanym liderem przemysłu motoryzacyjnego w zestawieniu Dow Jones Sustainability World Index. Po raz kolejny udowodniliśmy, że tę cechę mamy głęboko zakorzenioną w świadomości naszej firmy. Jesteśmy przekonani, że równie ważnymi cechami, które zadecydowały o sukcesie firmy są odpowiedzialność za jakość produktów oraz dbałość o ochronę środowiska naturalnego." - powiedział Dr. Norbert Reithofer, Prezes Zarządu BMW AG.

Celem długoterminowej strategii BMW Group jest znaczne obniżenie poziomu emisji CO2 w całej flocie produkowanych przez koncern aut. Rezultaty widoczne są już dzisiaj. Od jesieni tego roku, około 40% nowych aut wprowadzonych na europejski rynek przez koncern BMW, będzie emitowało maksymalnie 140 g CO2 na kilometr. Natomiast w trosce o źródła zasobów naturalnych, w ciągu ostatnich 10 lat, zużycie energii elektrycznej potrzebnej przy produkcji, zostało zredukowane o ponad 26%.

Należy dodać, że od lat wysoki poziom warunków socjalnych pracowników BMW Group, jest standardem we wszystkich placówkach koncernu.

*SAM Group – komisja oceniająca ekonomiczne, środowiskowe i socjalne osiągnięcia ok. 2500 firm z każdej gałęzi przemysłu, pod kątem Dow Jones Sustainability Indexes. Dow Jones Sustainability Index to pierwszy globalny index przedsiębiorstw uwzględniających w swej polityce cele społeczne i ekologiczne; publikowany od 1999 roku przez SAM Group, przy współpracy z Dow Jones Indexes oraz STOXX Limited.

Źródło: BMW Group