Wielki tenor i BMW Hydrogen 7

Wielki tenor i BMW Hydrogen 704.10.2007
Jeden ze słynnych trzech wielkich tenorów Plácido Domingo, gwiazda występująca w największych operach świata otrzymał we wtorek w prezencie od BMW model BMW Hydrogen 7. Zdaje się, że firma liczy na to, iż będzie on wyśpiewywał pod niebiosa ...

...pochwały na temat tego ekologicznego modelu.

Jest to element szerszej kampanii promocyjnej BMW, które ostatnio rozdało kilka egzemplarzy modelu Hydrogen 7 sławom ze świata rozrywki, np. znanemu amerykańskiemu komikowi Jay’owi Leno. Koncern twierdzi, iż Domingo został wybrany ze względu na jego zaangażowanie w działalność charytatywną na rzecz dobra publicznego i osób pokrzywdzonych przez los, np. chorych na AIDS i ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku w 1985 r.

"Byłem naocznym świadkiem tego, jak wielki wpływ na ludzkość mogą mieć zmiany zachodzące w środowisku i klimacie naszej planety", powiedział Domingo komentując uzasadnienie BMW.

BMW Hydrogen 7 nie emituje żadnych spalin a jedynie parę wodną, co jak twierdzi BMW "jest wielkim krokiem w kierunku redukcji emisji szkodliwego dwutlenku węgla".

"To nie jest pojazd koncepcyjny, lecz samochód, który może być produkowany seryjnie", wskazuje producent. Mimo to, wciąż nie jest na sprzedaż.

Źródło: fot. BMW Group