Christoph Zimmerman Gł. Projektantem BMW Sauber

Christoph Zimmerman Gł. Projektantem BMW Sauber31.10.2007
BMW Sauber F1 Team wzmacnia dział techniczny i mianuje Christopha Zimmermana na stanowisko Głównego Projektanta. Trzydziestodziewięcioletni Szwajcar przejmie odpowiedzialność za projektowanie bolidów 1 stycznia 2007 roku.

Jego bezpośrednim przełożonym będzie Dyrektor Techniczny zespołu Willy Rampf.

Dyrektor BMW Motorsport Mario Theissen: "Z zasady staramy się zapełniać wyższe stanowiska promując naszych pracowników. W ten sposób wysyłamy ważny sygnał zespołowi. Jestem bardzo szczęśliwy, że mamy w swoich szeregach tak wysoko wykwalifikowanego specjalistę jak Christoph Zimmerman i że przejmie on zadania Głównego Projektanta. W swojej dotychczasowej karierze miał okazję doskonale poznać złożone zagadnienia techniczne, jak również związane z nimi specyficzne procedury operacyjne. Żeby pozostać w zgodzie z zasadami, następcy na jego dotychczasowe stanowisko również będziemy szukać we własnych szeregach.

Zimmermann nie może się doczekać podjęcia nowych wyzwań: "BMW Sauber F1 Team zrobił ogromne postępy w ostatnich dwóch latach. Chciałbym w istotny sposób osobiście przyczynić się do osiągnięcia przez zespół najwyższej pozycji" Zimmerman jest inżynierem mechanikiem. W roku 1989 rozpoczął pracę w Hinwil w zespole Saubera jako projektant modeli kompozytowych. W roku 1999 przeniósł się do Swift Engineering Inc., by w 2000 roku powrócić do Saubera na stanowisko szefa Działu Projektów Kompozytowych.

Źródło: BMW, fot. BMW