Nowe BMW serii 5 przyłapane w Monachium

Nowe BMW serii 5 przyłapane w Monachium18.12.2007
Od debiutu BMW serii 5 kolejnej generacji dzielą nas jeszcze dwa lata, ale bawarski koncern już teraz testuje prototypy tego auta. Dowodem na to są zdjęcia wykonane kilka dni temu w Monachium, na których widać nową "piątkę" ...

...pokrytą szczelną warstwą taśm maskujących. Wiadomo, że stylistyka nowej limuzyny BMW będzie mniej kontrowersyjna od obecnego modelu.

Zgodnie z nazwami kodowymi koncernu nowe auto otrzyma oznaczenie "F10" zastępując teraźniejszą serię 5 oznaczaną dotąd jako E60. Tym samym BMW serii 5 będzie drugim modelem niemieckiej marki z literą "F" po zapowiadanej nowej serii 7, która z kolei nosić będzie oznaczenie wewnętrzne "F01".

Na wyposażeniu serii 5 znajdzie się między innymi nowa automatyczna 8-biegowa skrzynia biegów i opcjonalny system napędu na obie osie "X-Drive". Paleta jednostek napędowych zawierać będzie z 6 silników benzynowych - od 2,5 litrowego o mocy 218 KM, aż do najnowszego 4,4 litra V8 twin-turbo o mocy 408 KM. Wielbiciele jednostek wysokoprężnych wybierać będą pomiędzy czterema silnikami. Od dwulitrowego osiągającego 175 KM, do 300-konnego 3-litrowego z podwójnym doładowaniem.

Obecny model serii 5 znajduje się w sprzedaży od 2004 roku. Debiut nowego auta zaplanowano na wiosnę 2010 roku. Obok przedstawiamy wygenerowane komputerowo zdjęcie ostatecznej wersji seryjnej tego modelu.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia szpiegowskie nowej "beemki" serii 5

Źródło: WCF, informacja Moto Target