Hartge Hunter - bardziej terenowe BMW X3

Hartge Hunter - bardziej terenowe BMW X304.01.2008
Niemiecka firma tuningowa Herbert Hartge specjalizuje się w "dopieszczaniu" modeli marki BMW. Tym razem do jej warsztatu trafił sportowo-rekreacyjny X3, a specjaliści z Beckingen skupili się nie na tym, aby uczynić go szybszym, ...

...lecz na tym, aby lepiej radził sobie na bezdrożach.

Hartge Hunter - bardziej terenowe BMW X3 1 Zawieszenie pojazdu podwyższono o 2 cm, dodano automatyczne blokady dyferencjału z przodu i tyłu, podwoziowe osłony silnika, skrzyni biegów, wałów pędnych i układu wydechowego wykonane ze stali nierdzewnej. Dodatkowo klienci mogą wybierać między dwoma, różnymi zestawami kół dostosowanych do jazdy w terenie i wyposażonych w 18-calowe felgi.

Gama silnikowa zyskała kilka dodatkowych koni - silnik 3.0d ma moc 253 KM, a jednostka 3.0sd po przeróbkach odznacza się mocą 335 KM.

Hartge Hunter - bardziej terenowe BMW X3 2 We wnętrzu zastosowano kilka ciekawych elementów, z motywem przewodnim w postaci zieleni takich jak: sportowa kierownica obciągnięta zieloną skórą, prędkościomierz z zieloną wskazówką i zielona wykładzina na podłodze i w bagażniku. Myśliwi pewnie ucieszą się z funkcjonalnego pojemnika w przedziale bagażowym, w którym można przewozić ubita zwierzynę bez obawy, że zaplami tapicerkę.

Hartge dedykuje swojego Huntera wszystkim osobom zajmującym się polowaniem i leśnictwem oraz tym, którzy lubią jazdę w trudnym terenie.

Źródło: Herbert Hartge GmbH