Kolejne testy BMW Sauber F1 w Walencji

Kolejne testy BMW Sauber F1 w Walencji24.01.2008
Kolejne testy BMW Sauber F1 w Walencj Nick Heidfeld i Marko Asmer rozpoczęli wczoraj kolejny trzydniowy program testów w Walencji. Obaj kierowcy przejechali w sumie 124 okrążenia "Circuit de la Comunitat".

Przy temperaturze sięgającej 24 stopni Celsjusza, 16 kierowców skorzystało z okazji by wziąć udział w drugim programie testów w tym roku. Pogoda była słoneczna i sucha.

Nick ukończył 80 okrążeń tego liczącego 4,055km toru. Jego najszybszy czas to 1.13,779. Marko podczas 44 okrążeń osiągnął najszybszy czas jednego okrążenia minimalnie szybszy od Nicka - 1.13,669.

Nick prowadził prace rozwojowe nad BMW Sauber F1.08, próbując różnych ustawień aerodynamiki i zawieszenia. Mimo tego, że spotkały go niewielkie problemy techniczne, był to udany dzień. W przeciwieństwie do zeszłego tygodnia, warunki pogodowe były wyjątkowo dobre, pozwalając inżynierom na zgromadzenie wielu pożytecznych danych. Marko prowadził F1.07B. Jego program testowy był mniej obszerny, koncentrując się na sprawdzeniu działania systemów i rozwoju SECU.

Źródło: BMW