Kolejne modyfikacje w BMW F1.08

Kolejne modyfikacje w BMW F1.0806.02.2008
Kolejne modyfikacje w BMW F1.08 BMW Sauber F1 Team pracuje nad dalszym ulepszaniem F1.08. Podczas testów w Barcelonie w ten weekend zespół z Monachium i Hinwil testował nowe rozwiązania.

"Łatwo zauważyć, że każdy centymetr kwadratowy samochodu został zrewidowany - czego efektem zupełnie nowe rozwiązania, nie widziane nigdy wcześniej" - powiedział Dyrektor BMW Motorsport Mario Theissen o innowacyjnych częściach mechanicznych i aerodynamicznych F1.08. "Dbamy o to, by samochód był w ciągu roku coraz szybszy."

Wysiłek się opłacił: Na torze "Circuit de Catalunya" Robert Kubica i Nick Heidfeld osiągnęli w niedzielę czwarty i szósty czas. Dalszy postęp powinien zostać poczyniony podczas kolejnych testów, które odbędą się między 12 a 14 lutego w Jerez w południowej Hiszpanii.

"W 2007 r. samochód zaskoczył nas swoim tempem już od pierwszego dnia testów - mieliśmy jednak problemy z niezawodnością." - powiedział Theissen niemieckim mediom. "W tym roku samochód od początku jest niezawodny, ale teraz skupimy się na jego osiągach. To spore wyzwanie. Ale jesteśmy - przede wszystkim - ambitni."

Źródło: BMW