BMW Sauber F1 w drodze do Melbourne

BMW Sauber F1 w drodze do Melbourne12.03.2008
Atmosfera staje się gorąca. Już w ten weekend członków i maszynerię zespołu zobaczymy po długiej podróży w Australii. Wszyscy czekają w napięciu na pierwszą próbę sił pomiędzy zespołami Formuły 1, która odbędzie się w weekend - 14-16 marca ...

...- w Albert Park w Melbourne. Z zespołu BMW Sauber F1 Team na drugą stronę kuli ziemskiej wybiera się 80 osób - od najważniejszych postaci ekipy, po hostessy. Z Monachium wysłane zostaną 32 tony sprzętu. Pośród innego sprzętu znajdą się tam trzy podwozia, silniki, kilka zapasowych zestawów, 160 obręczy z lekkich stopów, 100 zestawów radiowych, słuchawki, narzędzia, komputery i wyposażenie boksów. Wszystko zapakowane na trzy dziesięciostopowe palety i w pięć tak zwanych igloo, czyli w kontenery zawierające pomieszczenia zespołu.

Standardowa elektronika i wydłużony przebieg skrzyni biegów były w związku ze zmianami w przepisach w centrum uwagi podczas przerwy zimowej. Rzucające się w oczy rozwiązania aerodynamiczne BMW Sauber F1.08 stanowiły osobną kwestię. Podczas testów w Walencji, Jerez i Barcelonie zespół pokonał dwoma egzemplarzami F1.08 w sumie 11233 kilometrów testowych.

BMW Sauber F1 Team ma ambitne plany na swój trzeci sezon startów. Młoda drużyna, która okazała się w 2007 roku trzecią siłą w Formule 1, chce zwyciężyć w pierwszym wyścigu Grand Prix.

Źródło: BMW