BMW wyróżnione w USA

BMW wyróżnione w USA13.03.2008
Już po raz drugi z rzędu BMW Group znalazła się na liście "Najbardziej podziwianych przedsiębiorstw Ameryki". Coroczny ranking 20 najlepszych firm prowadzi magazyn "Fortune". Rankingowy sukces BMW wykracza zresztą ...

...poza kontynent amerykański, bowiem firma z Monachium jest jedynym europejskim przedsiębiorstwem, które znalazło się na liście "Fortune". Konkurencja była poważna: podczas układania rankingu dziennikarze "Fortune" przyjrzeli się ponad 600 firmom.

W rankingu BMW widnieje wśród takich gigantów jak Google, Procter & Gamble czy Goldman Sachs. Żadna inna firma motoryzacyjna nie trafiła na listę. Biorąc pod uwagę, jak silny i ważny jest w USA przemysł motoryzacyjny, jest to dla BMW ogromne wyróżnienie.

Obsesja na punkcie klienta
- Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że jesteśmy jedną z najbardziej podziwianych firm w USA. Wszystko co robimy, robimy dla naszych klientów. Jesteśmy nie tylko zorientowani na klientów, ale wręcz mamy obsesję na ich punkcie – powiedział Tom Purves, prezes BMW na Amerykę Północną.

– Jesteśmy jedyną firmą produkującą samochody luksusowe, która oferuje czteroletni, darmowy program serwisowy wraz z każdym dostarczanym przez nas autem. Życie bez rachunków z warsztatu sprawia, że posiadanie BMW dostarcza jeszcze więcej satysfakcji – dodał Purves.

Czym jest ranking "Najbardziej podziwianych przedsiębiorstw Ameryki"?
Raport magazynu "Fortune" "Najbardziej podziwiane przedsiębiorstwa Ameryki" to nic innego, jak "papierek lakmusowy" opinii o korporacjach. Ranking, tworzony wraz z Hay Group, rozpoczął swoje życie jako lista tysiąca największych amerykańskich firm, układana względem wysokości dochodów. Do tysiąca amerykańskich firm dołączano też dziesięć przedsiębiorstw z Europy. Następnie, z listy wybrano 10 największych firm z każdej z 65 gałęzi przemysłu.

Hay Group następnie poprosiło menedżerów, dyrektorów i analityków, aby ocenili działalność firm w swojej branży na podstawie ośmiu kryteriów: od wysokości kapitału inwestycyjnego, aż po zaangażowanie w sprawy społeczne. W tym roku do rankingu trafili tylko najlepsi, czyli tacy, którzy uzyskali więcej niż połowę możliwych punktów.

Pozostał jeszcze tylko jeden krok: ułożyć listę 20 Najbardziej Podziwianych Przedsiębiorstw Ameryki. Aby tego dokonać, specjaliści z Hay Group poprosili 3721 menedżerów, dyrektorów i analityków giełdowych, aby wskazali dziesięć najbardziej podziwianych i lubianych przez siebie firm, niezależnie w jakiej branży. W tym roku ranking objął 622 firm z 65 branży.

Grupa BMW w Północnej Ameryce
BMW of North America działa w USA od 1975 roku, zaś Rolls-Royce Motor Cars North America sprzedaje samochody od 2003 roku. Początkowo niewielkie przedstawicielstwo urosło, organizując własne działy marketingu, sprzedaży i finansów , które obsługują całą markę BMW, z motocyklami, MINI, i Rolls-Royce włącznie. Dziś, pod egidą BMW of North America działa również Designworks USA, firma z Kalifornii zajmująca się projektowaniem przemysłowym, biuro technologiczne w Silicon Valley oraz wiele innych firm w całym USA.

Fabryka BMW Manufacturing Co. w Południowej Karolinie jest częścią globalnej sieci produkcyjnej. Jest też jedynym miejscem na świecie, gdzie produkuje się modele Z4, X5, a także nadchodzącego SAV’a (Sports Activity Vehicle) X6. Sieć dealerska Grupy BMW obejmuje 338 salonów samochodów pasażerskich, 335 centrów sprzedaży Sports Activity Vehicle, 145 salonów motocyklowych, 82 salonów MINI i 30 salonów Rolls-Royce. Siedziba BMW (US) Holding Corp., siedziby amerykańskiego działu sprzedaży BMW, mieści się w mieście Woodcliff Lake w stanie New Jersey.

Źródło: BMW