BMW Sauber F1 rozpoczyna sezon 2008

BMW Sauber F1 rozpoczyna sezon 200816.03.2008
Mistrzostwa Świata FIA Formuły 1 w 2008 roku rozpoczęte. Podczas pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Australii kierowca BMW Sauber F1 Team Robert Kubica zajął siódme miejsce. Nick Heidfeld musiał się zatrzymać ...

...z powodu problemu z elektroniką na pierwszym okrążeniu podczas drugiego wyjazdu na tor i musiał zadowolić się 16. lokatą.

Obu kierowcom BMW Sauber F1 Team nie udało się ukończyć programu przewidzianego na pierwszą sesję treningową przed Grand Prix Australii. Robert musiał przerwać swoją pierwszą próbę, gdy sesja została tymczasowo przerwana, gdy Nelson Piquet obrócił swoje Renault i stał w niebezpiecznym miejscu toru. Podczas drugiego podejścia Robert uzyskał jednak szybki czas: 1.28,579 dało mu siódmą pozycję.

Nick przeżył trudny start nowego sezonu. Podczas najszybszego okrążenia swojego pierwszego wyjazdu na tor Niemiec uzyskał 1.29,561, co dało mu wówczas dziewiątą lokatę. Podczas drugiej próby został jednak zatrzymany przez problem z elektroniką na okrążeniu wyjazdowym i musiał zadowolić się 16. miejscem.

"Zostałem zatrzymany przez problem elektroniczny" - powiedział Nick. "To oznaczało przedwczesny koniec mojej pierwszej sesji treningowej. Nie planowaliśmy jednak zbyt wielu okrążeń, więc myślę, że będziemy w stanie nadrobić stracony czas w drugiej sesji."

Podczas drugiej sesji treningowej kierowcy BMW Sauber F1 Team będą kontynuowali swoje przygotowania do pierwszej rundy sezonu 2008 Formuły 1.