BMW Sauber F1 - testy na Circuit de Catalunya

BMW Sauber F1 - testy na Circuit de Catalunya18.04.2008
Robert Kubica kontynuował w środę (16.04) testy na torze "Circuit de Catalunya" koło Barcelony. Kierowca BMW Sauber F1 Team okrążył liczący 4655 metrów tor 112 razy. Zespół po raz pierwszy skorzystał z gładkich opon.

Przy temperaturze sięgającej 21 stopni Celsjusza Robert pokonał dystans 522 kilometrów. Trzeci dzień testów rozpoczął się pochmurnie. Później, po południu, zaczęło się przejaśniać, pojawił się również wiatr. Najlepszy czas Roberta to 1.19,785. Kierowca Renault Fernando Alonso był najszybszy podczas środowych testów.

Praca Roberta koncentrowała się na dwóch różnych obszarach. Pierwszy obejmował testowanie różnych ustawień i rozwiązań aerodynamicznych przed nadchodzącym Grand Prix Hiszpanii. Drugą część stanowiły podstawowe prace przed sezonem 2009. Chcąc zgromadzić dane do rozwoju przyszłorocznego samochodu BMW Sauber F1 Team skorzystał również z opon slick, przewidzianych na sezon 2009.

Na godzinę przed końcem testów Kubica wypadł na piątym zakręcie z powodu problemów technicznych. Niewielkie uderzenie w barierę z opon spowodowało pewne uszkodzenia przedniego zawieszenia i skrzydła samochodu. Przyczyna awarii zostanie przeanalizowana przez inżynierów zespołu.

Zgodnie z planem BMW Sauber F1 Team będzie kontynuował testy w Barcelonie z Robertem za kierownicą. W programie przewidziane są dalsze prace nad ustawieniami, jak również testy opon przez przyszłotygodniowym Grand Prix Hiszpanii.

Źródło: BMW, informacja Moto Target