BMW Sauber F1 - Kubica na dobrej drodze

BMW Sauber F1 - Kubica na dobrej drodze07.05.2008
Mając na koncie zaledwie 26 wyścigów Grand Prix Robert Kubica zajmuje w tej chwili trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców. Poza Grand Prix Australii był zawsze wśród czołowych kierowców.

Willy Rampf, Dyrektor Techniczny BMW Sauber F1 Team uważa, że Polak wykonał znaczący krok naprzód w porównaniu z przygotowaniami przed sezonem.

"Oczywiście Robert zyskał mnóstwo doświadczenia" - mówi Rampf. "Myślę, że zwłaszcza tej zimy, gdy wzięliśmy nowe auto na tor, bardzo ważne było to, że zaufaliśmy kierowcom i otrzymaliśmy szczegółowe informacje jak rozwijać samochód, bo jeśli chodzi o kwestie balansu, to nie zawsze łatwo jest zobaczyć to w tunelu aerodynamicznym albo w danych."

Po serii raczej rozczarowujących wyników testów na początku roku BMW Sauber F1 Team pracował konsekwentnie i drobiazgowo nad swoimi osiągami. Ten wysiłek opłacił się jak dotąd trzema miejscami na podium w Australii, Malezji i Bahrajnie, jak również chwilowym prowadzeniem w klasyfikacji konstruktorów.

Rampf uważa, że zespół powinien podziękować również Robertowi za te świetne jak dotąd wyniki: "Myślę, że wykonał bardzo dobrą pracę. Jego komentarze są bardzo precyzyjne i regularne, co jest dla nas bardzo ważne. Zdecydowanie dużo się nauczył i uczynił krok naprzód w porównaniu do zeszłego sezonu."

Źródło: BMW