BMW Sauber F1 w drodze do Kanady

BMW Sauber F1 w drodze do Kanady03.06.2008
Tor imienia Gillesa Villeneuve'a jest określany mianem ulicznego, ale trudno o większy kontrast w porównaniu do trasy w Monako. Gdy 8 czerwca Formuła 1 stanie na starcie Grand Prix Kanady, nie będzie już śladu po dodatkowych skrzydłach, które zdobiły samochody w Księstwie.

Malowniczo położony na wyspie na potężnej rzece St. Lawrence tor również nie jest permanentnym obiektem wyścigowym, ale jest wyjątkowo szybki. Ustawienia aerodynamiczne są tu nastawione na mały docisk i zwiększenie prędkości na prostych.

W 2007 roku Nick Heidfeld po raz pierwszy w historii młodego zespołu BMW Sauber F1 Team zajął tu drugie miejsce. Robert Kubica z kolei dał ekipie ostatnie miejsce na podium, finiszując na drugiej pozycji w Monako. Statystyki zespołu pokazują teraz cztery trzecie i cztery drugie miejsca. W tym sezonie któryś z kierowców stawał na podium w czterech z sześciu dotychczasowych wyścigów.

Nikt w zespole nie zapomni tych chwil grozy po przerażającym wypadku Kubicy w zeszłym roku - a później ogromnej ulgi, gdy wyszedł z niego praktycznie bez szwanku dzięki wyjątkowej technologii zapewniającej bezpieczeństwo. W 2008 roku BMW Sauber F1 Team ma nadzieje na równie mocny, ale mniej nerwowy występ.

Źródło: BMW