BMW Sauber F1 - Lubimy wracać do Montrealu

BMW Sauber F1 - Lubimy wracać do Montrealu06.06.2008
W 2007 roku BMW Sauber F1 Team przeżył podczas Grand Prix Kanady prawdziwą huśtawkę nastroju. Dyrektor BMW Motorsport Mario Theissen wspomina zeszłoroczny wyścig i opowiada o nadchodzącym weekendzie GP.

List teamu BMW Sauber F1 do fanów:

Drodzy entuzjaści sportów motorowych,
mamy szczególne wspomnienia z Grand Prix Kanady 2007. Robert wyszedł praktycznie bez szwanku z okropnego wypadku, a Nick finiszował drugi, dając naszemu zespołowi najlepszy do tamtej chwili wynik. To był najbardziej emocjonalny weekend.

Lubimy wracać do Montrealu. Tor jest wymagający zarówno pod względem technicznym, jak i umiejętności. Na długich prostych silnik czeka prawdziwy sprawdzian, nigdzie indziej tak obciążone jak w Montrealu nie są również hamulce.

Ten wyścig jest również kulminacją, jeśli chodzi o atmosferę. Circuit Gilles Villeneuve jest wyjątkowo zlokalizowany na wyspie na rzece St Lawrence. Tutejsi ludzie to entuzjastyczni fani Formuły 1, podczas weekendu wyścigowego centrum miasta rządzi, a liczba fanów BMW jest tradycyjnie wysoka.

Kanada to ważny rynek dla Grupy BMW. Bez Grand Prix USA mamy w tym roku, niestety, tylko jedną eliminację w Ameryce Północnej. W Montrealu chcemy kontynuować pozytywny trend po Monako.

Źródło: BMW