BMW 7 zadebiutuje już 7 lipca?

BMW 7 zadebiutuje już 7 lipca?10.06.2008
W portalu BMWblog pojawiły się nowe zdjęcia szpiegowskie BMW 7 oraz informacje, iż flagowa limuzyna niemieckiego koncernu zadebiutuje już 7 lipca tego roku. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że nowa "siódemka" zadebiutuje ...

...we wrześniu podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

W przypadku BMW 7 nowej generacji, koncern postawił sobie jeden cel: sprawić, aby 2.5 tonowy kolos poruszał się po torze tak zwinnie, jak seria M3, a jednocześnie nie stracił nic ze swojego komfortowego charakteru.

We wnętrzu znajdzie się nowy system iDrive oraz prawdopodobnie ośmiobiegowa przekładnia automatyczna. Deska luksusowego BMW wygląda dużo bardziej elegancko i dynamicznie, niż w modelu obecnej generacji. Do jej wykończenia użyto prawdziwego drewna uzupełnionego aluminiowymi wstawkami.

Obecna generacja serii 7 jest już na rynku od 2002 roku, a w 2005 samochód przeszedł drobny facelifting. Najnowszy model będzie jeszcze większy (około 5100mm) od obecnej generacji. Charakterystyczne elementy nadwozia to nowa maska, inne reflektory, nowe zderzaki i wloty powietrza oraz szersza osłona chłodnicy.

Według nieoficjalnych źródeł, nowe BMW 7 będzie bardziej stonowane od obecnie sprzedawanej wersji i nie wywoła takiego szoku, jak zaprezentowany w 2002 roku model.

Tutaj można zobaczyć najnowsze zdjęcia szpiegowskiego nowego BMW 7.

Źródło: Carscoop, informacja Moto Target