26 tysięcy fanów Formuły 1 na Bemowie

26 tysięcy fanów Formuły 1 na Bemowie17.06.2008
Ponad 26 tysięcy fanów Formuły 1 odwiedziło w miniony weekend BMW Sauber F1 Team Pit Lane Park, który od piątku do niedzieli gościł na warszawskim lotnisku Bemowo. Gościem specjalnym był Robert Kubica.

Już po raz drugi polscy fani Formuły 1 mieli okazję poczuć atmosferę panującą podczas Grand Prix i obserwować kulisy tego fascynującego sportu. W Warszawie na lotnisku Bemowo w Pit Lane Park - podobnie jak roku temu – zespół BMW Sauber przez 3 dni prezentował wszystko to, co wiąże się z Formułą1.

W sobotę gościem specjalnym był Robert Kubica. Każdy gość Pit Lane Park miał szansę zobaczyć polskiego kierowcę za kierownicą bolidu, posłuchać jego odpowiedzi na pytania zadawane przez znanego komentatora F1, Andrzeja Borowczyka jak Ronie dostać wymarzony autograf. Obecny lider klasyfikacji generalnej był entuzjastycznie witany przez fanów F1. Jego bolid wielokrotnie jeździł po specjalnie przygotowanym kilkusetmetrowym torze, kręcąc efektowne bączki i wznosząc tumany dymu z palonych opon. "Bolid F1 można zobaczyć, poczuć jego osiągi w stu procentach tylko na prawdziwym torze – na testach lub na wyścigu." – przyznał Kubica podczas konferencji prasowej. "Pit Lane Park jest jednak znakomitym miejscem, jeśli chodzi o zapoznanie się z F1, wczucie się w rolę mechaników, kierowców a nawet menedżerów zespołu. Pit Lane Park w Warszawie cieszy się ogromną popularnością tym bardziej, że Polacy nie mają zbyt dużego dostępu do takich atrakcji."

Oprócz Roberta Kubicy, goście Pit Lane Parku, którzy przyjechali z całej Polski, oglądali przejazdy bolidem Formuły BMW utalentowanego młodego Duńczyka, Michaela Christiansena oraz pochodzącego z Chin Ho Pin Tunga, który kręcił widowiskowe bączki bolidem Formuły 1. Zadziwiające umiejętności jazdy na motocyklach prezentowali również kaskaderzy z Finlandii. Korzystając z pięknej pogody, zwiedzający przychodzili do Pit Lane Park całymi rodzinami. Wiele emocji, nie tylko wśród dzieci, budziły wyścigi zdalnie sterowanymi miniaturami bolidów F1. Zwycięzcy mogli stanąć w szranki z mistrzami – Kubicą, Christiansenem oraz Ho Pin Tungiem. Atrakcje, jakie zapewniał Pit Lane Park, to oczywiście garaże, w których można było na czas zmieniać koło w bolidzie i zatankować do pełna jego bak, zapoznać się z materiałami użytymi to konstrukcji bolidu i kombinezonów kierowców, aspektami bezpieczeństwa w F1, sprawdzić swoją wiedzę w quizie na temat F1, czy udać się na przejażdżkę najnowocześniejszym symulatorem jazdy.

Ogromną popularnością cieszyły się również zakupy w Pit Shopach, w których dostępne były ubrania i akcesoria z najnowszej kolekcji BMW Sauber F1 Team, również te z indywidualnej kolekcji Roberta Kubicy prezentowane na dynamicznych pokazach mody każdego dnia imprezy.

Organizatorzy, bogatsi o zeszłoroczne doświadczenia Pit Lane Park w Warszawie, zdecydowali się w tym roku wprowadzić zmiany w sposobie jego funkcjonowania. Do środka można było wejść wyłącznie po zakupieniu biletu na odpowiednią godzinę. Na obejrzenie wszystkich atrakcji zwiedzający mieli 60 minut, po czym następowała krótka przerwa techniczna, po której przez bramki wpuszczana była kolejna tura gości. Dzięki takiemu systemowi, przepływ zwiedzających był sprawny, a przed wejściem nie tworzyły się kolejki. Scenografia Pit Lane Parku była również niepowtarzalną okazją do zaprezentowania najnowszego modelu BMW X6, którego Polska premiera miała miejsce właśnie na torze Pit Lane Park podczas widowiskowego show, w sobotni wieczór, 14 czerwca.

Źródło: BMW