BMW Sauber F1 przed GP Francji

BMW Sauber F1 przed GP Francji18.06.2008
Robert Kubica po raz pierwszy wystartuje w wyścigu Grand Prix jako lider mistrzostw świata. Jego cele w Magny-Cours nie ulegną jednak zmianie. Po zwycięstwie w Grand Prix Kanady i objęciu prowadzenia w klasyfikacji kierowców, Robert będzie ...

...w Magny-Cours przyciągał uwagę wszystkich. Polski kierowca BMW Sauber F1 Team mówi jednak, że wyścig we Francji nie będzie niezwykły.

"To ciekawy tor, bo ma wszystkie rodzaje zakrętów - szybkie, wolne, szybkie szykany, nawrót, mocne dohamowania" - tak Robert charakteryzuje "Circuit de Nevers", gdzie rozegrane zostanie najbliższe Grand Prix Francji. "Nie mogę się doczekać wyścigu i mam nadzieję, że pojadę tak dobrze, jak w większości Grand Prix w tym sezonie."

Po swoim wielkim sukcesie w Montrealu cele Roberta pozostają niezmienna: "Mam nadzieję, że znów uda nam się poprawić samochód, co pozwoli nam zmniejszyć stratę do Ferrari i McLarena. Mój cel to zdobyć jak najwięcej punktów i zająć dobre miejsce w wyścigu."

Kierowca BMW Sauber F1 Team może czerpać przyjemność z Grand Prix Francji. "Magny-Cours to dla wielu nudny tor, ale ja go lubię" - mówi Robert. "To tutaj w zeszłym roku wróciłem po moim wypadku."

Źródło: BMW