Kubica w oczekiwaniu na debiut na Hockenheim

Kubica w oczekiwaniu na debiut na Hockenheim17.07.2008
Robert Kubica wystartował dotychczas w swojej karierze w 31 wyścigach Formuły 1. Kierowca BMW Sauber F1 Team nie startował jednak na torze Hockenheim. Robert wpłynie 20 lipca podczas startu w Grand Prix Niemiec na nieznane wody...

"W 2006 roku miałem możliwość jeździć na Hockenheim podczas piątkowych treningów, ale to będzie moje pierwsze Grand Prix Formuły 1 tutaj - chociaż startowałem na tym torze w F3." W 2007 roku GP Formuły 1 odbyło sie na Nürburgring. Grand Prix Niemiec jest rozgrywane na zmianę na tych dwóch obiektach.

"Nie byliśmy tam w zeszłym roku, więc myślę, że to będzie szczególny weekend dla naszego zespołu, zwłaszcza dla BMW i wszystkich naszych fanów" - mówi Robert, pokazując zniecierpliwienie, z jakim zespół oczekuje na swój domowy wyścig oraz obiecując: "Damy z siebie jak zawsze wszystko."

Polak mógł zapoznać się dokładnie z liczącym 4,574 kilometra Hockenheimringiem podczas sesji testowych w zeszłym tygodniu: "To tor o różnorodnych zakrętach, chociaż nie szczególnie szybkich. Jedyny w miarę szybki, to wjazd na stadion. Tutaj zawsze panuje wspaniała atmosfera. Wiem, że pierwszy zakręt jest w miarę szybki, ale nie jest on w sumie długi. Jest kilka krótkich zakrętów, które można przejechać tylko jednym torem jazdy."

Źródło: BMW