BMW Sauber F1 - przygotowania do GP Europy

BMW Sauber F1 - przygotowania do GP Europy30.07.2008
Nowy tor "Valencia Street Circuit" dopiero co przeszedł swój chrzest, goszcząc wyścig Formuły 3, a tymczasem BMW Sauber F1 Team już ciężko pracuje, przygotowując się do Grand Prix Europy. "Valencia Street Circuit" został otwarty w zeszły weekend,...

...gdy zorganizowano na nim wyścigi hiszpańskiej Formuły 3 i serii GT. Tor, który w sierpniu zadebiutuje w Formule 1, goszcząc Grand Prix Europy, pomyślnie przeszedł próbę generalną. FIA przyznała już niezbędną homologację, nic więc nie stoi na drodze do występu BMW Sauber F1 Team w Walencji.

Zespół z Monachium i Hinwil przygotowuje się już intensywnie do wyścigu w Hiszpanii. "Aby nie tracić podczas weekendu cennego czasu, musimy mieć wcześniej jak najlepszy obraz poziomu docisku, przełożeń skrzyni biegów i specyfikacji hamulców" - mówi Willy Rampf, Dyrektor Techniczny BMW Sauber F1 Team. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym symulatorom, wydajności komputerów Intel i doświadczenia inżynierów.

"Chcemy mieć pewność, żeby czasy okrążeń i prędkości maksymalne, wyliczone za pomocą symulatorów, różniły się o najwyżej jeden procent od prawdziwych wyników" - mówi Rampf, pokazując, jak precyzyjne mogą być te obliczenia.

Źródło: BMW