Milionowy egzemplarz BMW z Efficient Dynamics

Milionowy egzemplarz BMW z Efficient Dynamics22.08.2008
W ogólnoświatowym wyścigu producentów samochodów mającym na celu maksymalne obniżenie spalania oraz emisji CO2, BMW Group wykonało kolejny potężny krok. W siedzibie koncernu w Monachium, milionowy egzemplarz BMW ...

...wyposażony standardowo w technologię EfficientDynamics, został zaprezentowany swojemu nowemu właścicielowi, prawnikowi dr Thomasowi Leske.

BMW 520d Touring łączy w sobie komfort jazdy, nowoczesne technologie, bezpieczeństwo oraz luksus na najwyższym poziomie z rzadko spotykaną w tym segmencie wydajnością. Wprowadzana sukcesywnie do wszystkich produkowanych przez koncern BMW modeli technologia EfficientDynamics przyniosła wyraźny efekt w międzynarodowych staraniach w zmniejszeniu konsumpcji paliwa oraz redukcji emisji CO2 i udowodniła, że postępy w tworzeniu przyjaznego środowisku transportu nie stoi na przeszkodzie w osiąganiu przyjemności z jazdy.

Dla nowego właściciela decydującymi czynnikami przy wyborze auta były komfort prowadzenia, wysoka jakość oraz wydajność. "BMW serii 5 zawsze było moim ulubionym modelem – mówi Tomas Leske – ale nie przypuszczałem, że auto z tego segmentu może być aż tak wydajne."

Technologia Efficient Dynamics jest częścią standardowego wyposażenia każdego nowego BMW. W przeciwieństwie do innych producentów samochodów udogodnienia takie jak brake energy regeneration (odzyskiwanie energii hamowania), funkcja Auto Start Stop (automatyczne włączanie i wyłączanie silnika), czy gear shift indicator (wskaźnik zmiany biegów) znajdują się w wyposażeniu bez dodatkowej dopłaty.

Milionowy egzemplarz BMW z Efficient Dynamics 1 W produkcji z roku 2009 ilość modeli, których maksymalna emisja spalin to 140gr na kilometr, również wzrośnie do 23. Między nimi znajduje się BMW 520d, który ma najlepsze wyniki w swoim segmencie. Średnie spalanie Sedana to 5.1 litra na 100 km przy emisji CO2 136 gr/km. 520d Touring spala 5.3 l/100 KM i emituje 140 gr/km. W roku modelowym 2009 BMW 520d o mocy 130kW/177 KM, wyposażone w czterocylindrowy silnik Diesla, aluminiową skrzynię korbową i układ Common Rail z bezpośrednim wtryskiem będzie jedynym samochodem w tym segmencie, który emisję CO2 ma zredukowaną do maksymalnego poziomu 140 gr/km, odpowiadając równocześnie standardom emisji Euro 5.

BMW EfficientDynamics: międzynarodowy sukces w redukcji spalania i emisji CO2. Sukcesy technologii EfficientDynamics wywarły wrażenie nie tylko na konsumentach ale również na niezależnych ekspertach z całego świata. Po sukcesie w Niemczech, gdzie strategia koncernu została nagrodzona przez tygodnik "Bild am Sonntag" "Zieloną kierownicą" oraz otrzymała nagrodę "Paul-Pietsch – Preis" niemieckiego magazynu "Auto, motor und sport", kilka miesięcy temu BMW 118d (105kW/143KM, 4.5 l/100km, 119gr CO2/km) otrzymało międzynarodową nagrodę "Word Green Car of the Year Award" 2008. Poza tym modele BMW 118d, BMW 520d i BMW 318d otrzymały niemiecką nagrodę "OKO-TREND Auto-Umwelt-Zertifikat" 2008.

Wyjątkową skuteczność EfficientDynamics potwierdziły dwa niezależne badania. Zgodnie z brytyjskim rankingiem internetowym "Clean Green Cars", emisja CO2 nowo rejestrowanych aut BMW spadła w pierwszej połowie 2008 roku o 11.34% w porównaniu do roku poprzedniego. Podana przez ekspertów informacja połączona z badaniami nad przyjaznymi środowisku technologiami i porównaniem spalania oraz poziomu emisji CO2, potwierdza, że BMW wykonało najbardziej znaczący postęp spośród wszystkich producentów samochodów. Ostatnie wydanie amerykańskiego Enviromental Defense Report publikuje podobne dane. Niezależne badania nad konsumpcją paliwa nowych samochodów prowadzone w USA między 1990 a 2005 rokiem dowiodły, że BMW Group włożyło większy wkład w redukcję emisji CO2 niż inni producenci.

Źródło: BMW