BMW Sauber F1 Team wyjeżdża do Singapuru

BMW Sauber F1 Team wyjeżdża do Singapuru24.09.2008
W weekend 26-28 września będzie miało miejsce niesamowite wydarzenie: pierwszy w historii nocny wyścig Formuły 1. W publikacjach dotyczących Grand Prix Singapuru zastosowanie sztucznego oświetlenia jest gorącym tematem.

Dotyczy to również wspaniałych iluminacji stworzonych przez niemieckich artystów Friedricha Förstera i Sabine Weißinger - bardziej znanych jako "Casa Magica", które Credit Suisse zaprezentuje na fasadzie hotelu Meritus Marina. Będą to impresje na temat współpracy pomiędzy tą uznaną szwajcarską instytucją a zespołem BMW Sauber F1 Team. Projekcja potrwa od 25 do 28 września od zmroku do północy.

Jeśli chodzi o stronę techniczną przedsięwzięcia, organizacja nocnego wyścigu nie jest problemem. BMW Sauber F1 Team stosował symulacje, które pozwoliły na przygotowanie się do ich 50. Grand Prix. Działo się to podobnie, jak w przypadku nowego toru w Walencji. Dzięki danym uzyskanym z toru, inżynierowie zdołali wyliczyć idealną linię jazdy. Czasy okrążeń były generowane za pomocą różnych konfiguracji bolidów, a ustawienia mechaniczne pozwoliły ekspertom określić rozłożenie mas oraz ustawienie zawieszenia. Następnie zespół użył wyliczonych prędkości, by określić wielkość przełożeń w skrzyni biegów oraz poziom docisku. Charakterystyka toru pozwoliła im zidentyfikować stopień obciążenia hamulców po to, by ustalić specyfikę materiałów i stopień chłodzenia tarcz hamulcowych. Natomiast do momentu, kiedy kierowcy nie wyjadą po raz pierwszy na tor, jedynymi nieznanymi czynnikami pozostaną poziom przyczepności asfaltu oraz stopień zużycia opon.

Wraz z całym zapleczem Formuła 1 wyjeżdża z Europy do Azji. Najlepszym więc, pomysłem na ustawienie zegarów biologicznych zespołu jest niezwracanie uwagi na to, czy na dworze jest jasno czy ciemno. Zespół nie będzie jadł śniadania w Singapurze, aż do pory lunchu. Kierowcy wyjadą na tor wieczorem i będą kontynuowali pracę do wczesnych godzin rannych.

Źródło: BMW