BMW V5?

BMW V5?02.02.2009
Według wstępnych informacji przekazanych przez jednego z dyrektorów generalnych BMW, firma w przeciągu kilku następnych miesięcy zaprezentuje koncepcyjną wersję zupełnie nowego modelu, który zadebiutuje w wersji produkcyjnej ...

..pod koniec roku. Obecnie trwają testy drogowe zamaskowanego prototypu. Nie podjęto jeszcze decyzji, co do nazwy modelu. Wśród propozycji są takie oznaczenia jak V5, PAS czy seria 5 GT. Niezależnie od nazwy, nowe BMW nawiązywało będzie wyglądem do modelu X6 i będzie dostępne w wersji z napędem na wszystkie koła bądź tylko na tylną oś.

Podobnie jak w X6, w ekskluzywnej kabinie nowego BMW znajdą się tylko cztery kubełkowe siedzenia z funkcją podgrzewania, chłodzenia i masażu. Układ taki pozwoli na stworzenie nadwozia typu coupe z niezwykle krótkimi zwisami z przodu i z tyłu. Rozstaw osi zostanie powiększony do nieco ponad 3 metrów, a długość całkowita nadwozia wyniesie przynajmniej 4,90 m.

W gamie jednostek napędowych początkowo dostępne będą cztery silniki zaprojektowane w technologii EfficientDynamics: 3.0-litrowy turbodiesel o mocy 245 KM, 3.0-litrowy turbodiesel o mocy 300 KM, silnik benzynowy V6 o tej samej pojemności i mocy oraz topowy V8 o mocy 400 KM.

Tutaj można zobaczyć pierwsze wizualizacje BMW V5.

Źródło: fot. BMW, informacja Moto Target