Europejskie Rallycross z udziałem Łukasza Zolla

Europejskie Rallycross z udziałem Łukasza Zolla02.09.2009
Łukasz Zoll, jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników wyścigowych, wystartuje w przedostatniej rundzie Mistrzostw Europy Rallycross 5 i 6 września na torze w Słomczynie. Zoll pojedzie BMW E87 i będzie rywalizował w dywizji II ...

...z najlepszymi kierowcami tegorocznej stawki. Zeszłoroczny Mistrz Europy Strefy Centralnej RX Cup liczy na dobry start przed polską publicznością, wspaniałą pogodę i walkę do ostatniego metra. W grupie z Łukaszem Zollem wystartuje także Marcin Wicik Fordem Fiestą.

‘Do Polskiej rundy MERC zgłosili się wszyscy najwyżej punktowani zawodnicy z DIV II, w tym Norweg - Knut Ove BORSETH, który zajmuje 1. miejsce oraz Belgowie - Jos STERKENS czy Guino KENIS zajmujący kolejno 2. i 3. miejsce w stawce. Ich obecność w Słomczynie jest to dla mnie dodatkową motywacją, by pojechać jak najlepiej przed swoją publicznością. W końcu tor w Słomczynie, to „moje podwórko”’ – powiedział Łukasz Zoll.

„Od ostatniego startu w Słomczynie 23 sierpnia wraz ze swoim zespołem mieliśmy czas by dograć ustawienia samochodu i przetestować jej. W weekend dam z siebie wszystko” – mówi gotowy do walki Łukasz Zoll.

Na prawdziwe emocje i rywalizację na torze w Słomczynie zapraszamy w sobotę od 10:30 i w niedzielę od 8:30. Finały rozegrane zostaną w niedzielę około godziny 15:00.

Rallycross to wyścigi samochodowe na torze o długości około 1,0 km o mieszanej nawierzchni (szuter i asfalt). W Polsce zawody Rallycross rozgrywane są od 1995 roku a od 2000 roku zawody rangi MERC. Mistrzostwa Europy Rallycross (MERC) rozgrywane są od 1973 roku. Pierwsza edycja zorganizowana została w Wielkiej Brytanii. Obecnie w sezonie organizowanych jest 10 rund w dziesięciu różnych państwach Europy. Najmocniejszą grupę stanowią zawodnicy z Norwegii, Szwecji i Czech, czyli Państw, w których dyscypliny motorowe cieszą się największą popularnością.

Źródło: zespół Zollracing, foto: Johnny Loix