Diesle z Europy w amerykańskich radiowozach

Diesle z Europy w amerykańskich radiowozach24.03.2010
BMW otrzymało poważne zamówienie od firmy Carbon Motors Corp., które przewiduje dostarczenie silników Diesla dla pojazdów amerykańskich organów ścigania. Ponad 240 tys. silników BMW ma trafić do pojazdów amerykańskich organów ścigania.

Ian Robertson, członek zarządu BMW AG, który jest odpowiedzialny za marketing i sprzedaż, a także William Santana Li czyli prezes oraz dyrektor generalny Carbon Motors Corp. podpisali wczoraj umowę dotyczącą tego przedsięwzięcia. Porozumienie dotyczy sześciocylindrowych silników wysokoprężnych wraz z automatyczną skrzynią biegów, układem wydechowym oraz chłodzenia.

Ian Robertson wypowiedział się na ten temat następująco: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z pomocy dla Carbon Motors Corp. jaką będą nasze silniki Diesla, które mają przewagę nad konkurencją w poziomie zużycia paliwa, emisji spalin oraz wydajności. Dostarczając nasze silniki do ponad 240 tys. pojazdów amerykańskich organów ścigania, przyczynimy się do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji spalin nawet o 40% w ciągu najbliższych lat”.

Firma Carbon Motors Corp. została założona w 2003 roku i jest pierwszym na świecie producentem pojazdów budowanych dla policji. „W BMW Group znaleźliśmy silnego partnera, który z powodzeniem działa w Stanach Zjednoczonych od dwóch lat” – zauważył Li. „Układ napędowy od BMW Group oferuje niezwykłą efektywność i dynamikę jazdy nawet w krytycznych momentach pościgu. Silniki Diesla przyniosą korzyści nie tylko środowisku, ale również amerykańskiemu podatnikowi, dzięki niższym kosztom eksploatacji”. – zakończył Li.

Spełniają się więc zapowiedzi przemiany amerykańskiej motoryzacji ogłoszone przez Baracka Obamę. "Wydajność i dynamika" to motto technologii BMW EfficientDynamics, będącej standardem w ponad 1,6 miliona sprzedanych pojazdów. W ostatnich latach silniki Diesla firmy BMW zdobywały laury w swoich klasach w „International Engine of the Year Awards”. W roku 2009 BMW Group sprzedała około 498 tys. pojazdów z silnikami Diesla na całym świecie, czyli prawie 39% łącznej sprzedaży 1,286 mln. sztuk. Większość klientów BMW i MINI zdecydowała się na diesla w roku 2009, co dało 63% z 761 tys. wyprodukowanych w Europie pojazdów z tego typu silnikiem. Diesel nabrał również znaczenia w Stanach Zjednoczonych, odkąd w roku 2008 zostały udostępnione dwa modele z taką jednostką napędową – BMW X5 xDrive 35d oraz BMW 335d Sedan. Diesel stanowił 17% sprzedaży modelu X5 na rok 2009. W międzyczasie jedna trzecia sprzedanych w USA samochodów BMW X5, była wyposażona w sześciocylindrowe silniki wysokoprężne.

Źródło: BMW