BMW i3 i BMW i8 - dwa nowe modele od 2013 roku

BMW i3 i BMW i8 - dwa nowe modele od 2013 roku22.02.2011
Jak już informowaliśmy, wczoraj odbyła się specjalna konferencja prasowa zwołana przez koncern BWM, podczas której przedstawiciele firmy ogłosili nazwę nowej submarki producenta. Będzie się nazywać "BMW i" i tak jak przypuszczaliśmy ...

...będzie to linia pojazdów z napędem ekologicznym. Hasło przewodnie nowej marki brzmi „BMW i – Born Electric”, co daje nam dość dobry pogląd na to, jak zostanie rozwiązany problem napędu w nowych modelach.

BMW zapowiedziało, że na początku (czyli od 2013) pod nową marką wypuści na rynek dwa modele: BMW i3 i BMW i8. BMW ma także zamiar znacznie rozszerzyć zakres usług związanych z zapewnieniem mobilności nieszkodliwej dla środowiska i w tym celu założyła spółkę w Nowym Jorku – BMW i Ventures, w którą zainwestuje 100 milionów dolarów amerykańskich.

BMW i3 to nic innego, jak znany nam już Megacity Vehicle – będzie o pierwszy produkowany seryjnie pojazd miejski BMW napędzany wyłącznie energią elektryczną. BMW i8 ma bazować na koncepcie BMW Vision Efficient Dynamics. To hybryda typu „plug-in” łącząca sportowe osiągi ze zużyciem paliwa i emisją CO2 na poziomie małego samochodu.

Oba modele bazują na rewolucyjnej koncepcji - architekturze LifeDrive. Na aluminiowej konstrukcji umieszczony został silnik i przedział pasażerski wykonany z bardzo lekkiego, lecz wytrzymałego tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP).

Zarówno BMW i3, jak i BMW i8 będą produkowane w fabryce BMW w Lipsku.


Źródło: BMW, opracowanie: BM