Nowe BMW serii 6 Coupe

Nowe BMW serii 6 Coupe15.03.2011
BMW przedstawiło najnowszą odsłonę coupe z serii 6. Trzecia generacja topowego modelu zyskała odświeżony wygląd i ulepszoną dynamikę jazdy w porównaniu z poprzednią wersją. Jak zapowiada producent, poprawiono także komfort jazdy...

i zwiększono przestrzeń we wnętrzu. To jedyny pojazd w swoim segmencie, który łączy sportowe osiągi z wygodą i przedziałem bagażowym o pojemności 460 litrów.

Czteroosobowe BMW jest dynamiczne, ale zapewnia wyjątkowy komfort pasażerom – rozstaw kół poszerzono o 755 w porównaniu z poprzednią generacją, przez co pasażerowie na tylnej kanapie mają do dyspozycji więcej przestrzeni. Pojazd został także poszerzony o 39 mm, a jego wysokość zmniejszono o 5 mm, by jego wygląd nabrał bardziej sportowego charakteru.

W momencie wejścia na rynek nowej wersji serii 6 dostępne będą dwa warianty silnikowe: BMW 650i Coupe zostanie wyposażone w 8-cylindrową jednostkę napędową o mocy 407 KM (300 kW), a BMW 640i Coupe w silnik benzynowy o mocy 320 KM (235 kW). Oba będą współpracować z 8-biegową przekładnią automatyczną Sports i zostały wyposażone w technologię EfficientDynamics (włączając w to funkcję Auto Start-Stop i tryb ECO PRO w BMW 640i Coupe).


BMW serii 6 Coupe ma także nową platformę z elektrycznym wspomaganiem kierownicy i dostępnym jako opcja, zintegrowanym, aktywnym układem kierowniczym. Standardowo BMW serii 6 Coupe zostanie także wyposażone w układ Drive Dynamic Control dostosowujący charakterystykę pracy zawieszenia do wymagań kierowcy. Opcjonalnie nabywcy będą mogli także zamówić w swoim Coupe układ dynamicznej kontroli amortyzatorów (Dynamic Damper Control) i układ Adaptive Drive regulujący układ jezdny.

BMW będzie także pierwszym modelem w swoim segmencie korzystającym z adaptacyjnych świateł LED zarówno w światłach drogowych, jak i światłach mijania.

W standardowym systemie kontrolnym iDrive wyposażonym w wolnostojący wyświetlacz znajdziemy funkcje z pakietu BMW ConnectedDrive, włączając w to wyświetlacz przezierny najnowszej generacji, kamerę cofania, system Surround View, na który składa się kilka kamer zainstalowanych dookoła auta, funkcją Speed Limit Info rozpoznającą znaki drogowe informujące o ograniczeniu prędkości, BMW Night Vision z kamerą termowizyjną gwarantujący zwiększone bezpieczeństwo w nocy oraz asystenta parkowania.

Opcjonalnie będzie można także zamówić specjalne wyposażenie wnętrza w postaci komfortowych lub sportowych foteli, aktywnych foteli, foteli wentylowanych, tapicerki ze skóry nappa, aplikacji ceramicznych oraz nowego systemu audio marki Bang & Olufsen.


Warianty:
BMW 650i Coupe: silnik benzynowy V8 z technologią BMW TwinPower Turbo oraz wtryskiem bezpośrednim High Precision Injection.

 • Pojemność: 4395 cm sześciennych,
 • Moc: 300 kW/407 KM przy 5500 – 6400 obr./min.,
 • Maks. moment obrotowy: 600 Nm w zakresie 1750 – 4500 obr./min.,
 • przyspieszenie 0–100 km/h: 4,9 sekundy,
 • prędkość maksymalna: 250 km/h,
 • średnie zużycie paliwa zgodnie ze standardami UE: 10,4 l/100 km,
 • emisja CO2 zgodnie ze standardami UE: 243 g/km.

BMW 640i Coupe: silnik benzynowy 6V, z technologią BMW TwinPower Turbo i wtryskiem bezpośrednim High Precision Injection oraz systemem sterowania zmiennym skokiem zaworu ssącego w rozrządzie VALVETRONIC.

 • pojemność: 2979 cm sześcienne,
 • moc: 235 kW/320 KM przy 5800 obr./min.,
 • maksymalny moment obrotowy: 450 Nm w zakresie 1300 – 4500 obr./min.,
 • przyspieszenie 0–100 km/h: 5,4 sekundy,
 • prędkość maksymalna: 250 km/h,
 • średnie zużycie paliwa zgodnie ze standardami UE: 7,7 l/100 km,
 • emisja CO2 zgodnie ze standardami UE: 179 g/km.


Źródło: BMW, opracowanie: BM

Nasi użytkownicy czytali również:

BMW X3 debiutuje w filmie produkcji Marvel Cinematic Universe
BMW X3 debiutuje w filmie produkcji Marvel Cinematic Universe
BMW idzie z duchem czasu. Premiera elektrycznego BMW iX
BMW idzie z duchem czasu. Premiera elektrycznego BMW iX
BMW Digital Key Plus z technologią ultraszerokopasmową
BMW Digital Key Plus z technologią ultraszerokopasmową

Rynek Premium, samochody luksusowe, tuning:

BMW-X5-X6-Black-Vermilion
Limitowana edycja BMW X5 i X6 Black Vermilion oraz BMW X7 Frozen Black
BMW-Seria-2-Coupe-2021
Nowe BMW serii 2 Coupe
BMW-serii-4-Gran-Coupe
Nowe BMW serii 4 Gran Coupe