Będzie nowe BMW M1?

Będzie nowe BMW M1?22.06.2012
Supermodel BMW M1 był produkowany w krótkim okresie między rokiem 1979 a 1981. W sumie powstało około 500 egzemplarzy, z których wiele było wykorzystywane w wyścigach, więc obecnie każde sprawne i nieuszkodzone BMW M1 ...

...jest drogim, motoryzacyjnym białym krukiem. W 2008 roku bawarski producent przedstawił M1 Homage Concept, by uczcić 30 rocznicę powstania modelu, jednak studium nigdy nie zostało przekształcone w wersję produkcyjną. Jednak, jak donosi serwis automotiveaddicts.com, być może ujrzyjmy jeszcze reinkarnację BMW M1. Podobno BMW bardzo chętnie zrobiłoby konkurencję takim modelom, jak Audi R8 i Mercedes-Benz SLS AMG, czy Porsche 911 Turbo, a nowe M1 miałoby być bardzo użytecznym narzędziem do osiągnięcia tego celu.

Podobno pojazd ma mieć wyjątkową konstrukcję z aluminium, a nie włókna węglowego, by utrzymać koszty na jak najniższym poziomie. Nowe BMW M1 według spekulacji zagranicznej pracy miałoby zostać wyposażone w silnik V8 biturbo o mocy w zakresie około 650 KM. Masa pojazdu ma nie przekraczać 1270 kg – ambitnie, biorąc pod uwagę typ silnika.

Trzymamy rękę na pulsie i na pewno poinformujemy na łamach motonews.pl o wszelkich nowych szczegółach dotyczących BMW M1, o ile takowe się pojawią.

Źródło: BMW, automotiveaddicts.com, opracowanie: BM