Następca BMW X1 za trzy lata

Następca BMW X1 za trzy lata05.07.2012
Jak donosi serwis autocar.co.uk, BMW planuje zastąpić crossovera X1 nowym modelem i ma to nastąpić już w 2015 roku. Najmniejszy crossover w ofercie BMW ustąpi miejsca nowemu, jednak bawarski producent na razie utrzymuje w tajemnicy ...

...niemal wszystkie szczegóły dotyczące następcy X1. Na razie wiadomo, że nowe wcielenie BMW X1 najprawdopodobniej będzie bazować na platformie UKL z napędem na przednią oś, tej samej, która wykorzystywana jest w kilku modelach MINI i w nowym BMW serii 1 GT. Decyzja ta ma być podyktowana kwestiami finansowymi – po prostu BMW będzie mogło w ten sposób zmniejszyć koszty produkcji, a co za tym idzie, przypuszczalnie zaoferować nowego crossovera po niższej cenie niż ma to miejsce w przypadku aktualnej generacji X1.

Nowe BMW X1 ma być także przestronniejsze, a pod maską kryć usytuowany poprzecznie, 4-cylindrowy silnik. Dziennikarze z autocar.co.uk spekulują także, że opcjonalnie nowe BMW X1 będzie dostępne z napędem na wszystkie koła Haldex, ze względu na to, że model będzie dzielić wiele komponentów z nowym MINI Countrymanem.

Źródło: BMW, inautonews.com, opracowanie: BM