Nowy silnik turbo S55 dla BMW M3 i M4

Nowy silnik turbo S55 dla BMW M3 i M413.08.2013
Jeśli na samą myśl o coupe E46 BMW M3 robi się wam gorąco, to lepiej nie oglądajcie tego filmu, bo wasze serca mogą tego nie znieść. BMW M właśnie opublikowało pierwszy teaser filmowy, który pozwala przekonać się, ...

...jak będzie brzmieć jednostka napędowa nowych modeli M3 i M4 oraz jaki nowy kolor lakieru zaproponuje bawarski producent dla tych pojazdów.

Najpierw to, co najważniejsze, czyli silnik. Od dawna mówiono o tym, że BMW powróci do oferowania rzędowej szóstki w M3. Wycofywana z oferty wersja BMW M3 najprawdopodobniej przejdzie do historii nie tylko jako jedyne M3 z jednostką V8, lecz także jako ostatni z pojazdów z rodziny M, który posiadał własny, dedykowany silnik.

Jednostka napędowa S55, z której korzystać będą dwie nowe wersje koncepcyjne sportowych model będzie wariantem turbo silnika N55 wykorzystywanego w modelach 335i i 435i. Jednostka o pojemności 3 litrów będzie generować moc około 420 KM, czyli tyle samo, co 4-litrowy V8 S65, jednak odznaczać się będzie mniejszą wartością maksymalnego momentu obrotowego.

A co z nowym kolorem nadwozia? Panowie prowadzący serwis motoryzacyjny autoevolution.com twierdzą, że to lakier zawierający złote płatki, który ma być nawiązaniem do odcienia “Phoenix Yellow”, w jakim pokazywało się BMW E46 M3.


Źródło: autoevolution.com, opracowanie: BM