Poznańskie premiery Citroena

Poznańskie premiery Citroena20.03.2018
Nowa generacja Citroena Berlingo i nowy C4 Cactus to główne premiery francuskiej marki podczas zbliżającego się Poznań Motor Show. Na stoisku Citroena będzie można także zobaczyć limitowaną edycję modelu C3 ELLE, bestseller marki C3 Aircross i wyczynowego C3 WRC.

Poznań Motor Show odbędzie się w dniach 5-8 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

NOWY BERLINGO - TRZECIA GENERACJA IKONY

W Poznaniu po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć Nowego Citroena Berlingo. To już 3. generacja modelu, który zapoczątkował segment kombivanów. Od 1996 r. marka sprzedała już przeszło 3,3 miliona egzemplarzy Berlingo. Najnowsze wcielenie tego modelu powstało na modułowej platformie EMP2, dzięki czemu jest dostępne w dwóch długościach nadwozia (4,4 m lub 4, 75 m), z krótszym lub dłuższym rozstawem osi, jako wersje 5- lub 7-osobowe.

Nowe Berlingo wyposażone jest w 19 systemów wspomagania prowadzenia, które zwiększają bezpieczeństwo użytkowania. Nowy model charakteryzuje się także zwiększoną przestronnością oraz modułowością - schowki mają pojemność do 186 litrów, a bagażnik aż do 775 litrów (w wersji S) i 1050 ( w wersja XL). Natomiast dzięki trzem niezależnym i składanym w prosty sposób siedzeniom z tyłu, płaskiej podłodze aż do fotela pasażera z przodu oraz powierzchni ładunkowej o długości 2,70 m (w wersji S) i 3,05 m (XL), jego użytkowanie będzie znacznie łatwiejsze i wygodniejsze. Nowe Berlingo swoją światową premierę miało zaledwie kilka dni temu w Genewie.

Citroen Berlingo
Nowy Citroen Berlingo

NOWY C4 CACTUS - NOWA DEFINICJA KOMFORTU

Drugą premierą na stoisku Citroena podczas targów Poznań Motor Show będzie Nowy C4 Cactus, który przeszedł głębokie zmiany w zakresie technologii i silników. Jednocześnie ewolucji został poddany także styl modelu, czyniąc go dojrzalszym i wprowadzając w nową erę komfortu. W ramach programu Citroen Advanced Comfort® Nowy C4 Cactus został wyposażony w całkowicie nowe zawieszenie z technologią Progressive Hydraulic Cushions™ – PHC, czyli progresywnymi poduszkami hydraulicznymi, oraz fotele Advaced Comfort, które oferują legendarną, charakterystyczną dla Citroena wygodę. Ceny nowego modelu rozpoczynają się już od 52 990 PLN za wersję LIVE.

Citroen C4 Cactus
Nowy Citroen C4 Cactus

C3 ELLE – NOWA LIFE-STYLOWA SERIA SPECJALNA

Podczas Poznań Motor Show 2018 zadebiutuje także nowa, stylowa wersja Citroena C3 w serii specjalnej ELLE skierowana do tych, którzy poszukują modnego, miejskiego samochodu z charakterem. C3 ELLE dostępny będzie w unikalnej kompletacji z wyróżniającymi akcentami w kolorze Cherry Pink, oraz oryginalną naklejką dachową oraz emblematem nawiązującym kształtem liter do logo magazynu ELLE. Ekspozycję marki uzupełni nowy kompaktowy SUV – Citroen C3 Aircross, który wyróżnia się 90 kombinacjami personalizacji nadwozia. C3 Aircross został już doceniony przez ekspertów motoryzacyjnych, którzy przyznali mu liczne nagrody (m.in. nagrody; „Złota Kierownica” Auto Świata, „Auto Lider 2017” magazynów Motor i Auto Moto. )

Citroen C3 Elle
Nowy Citroen C3 Elle

SPORTOWE EMOCJE

Na stoisku marki nie zabraknie także sportowego akcentu. Citroen C3 WRC od sezonu 2017 r. to model, który z sukcesem rywalizuje na trasach rajdowych mistrzostw świata (WRC). Samochód zbudowano zgodnie z nowymi przepisami Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) – jest szerszy, mocniejszy i bardziej zaawansowany aerodynamicznie od poprzedników. Od debiutu nowego samochodu kierowcy zespołu Citroen Total Abu Dhabi WRT pięć razy finiszowali na podium, a Kris Meeke odniósł trzy zwycięstwa.

Citroen C3 WRC
Citroen C3 WRC

Zapraszamy na stoisko marki Citroen w dniach 5-8 kwietnia, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w hali nr 5.

Źródło: Citroen