Nowy SUV C5 Aircross z fabryki Citroena w Rennes

Nowy SUV C5 Aircross z fabryki Citroena w Rennes07.10.2018
Nowy SUV C5 Aircross został zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu od 4 do 14 października 2018 roku w wersji produkowanej we Francji.

Model ten wyróżnia się unikatowym charakterem, większym komfortem i modułowością. Jest już dostępny na zamówienie, a do sprzedaży wejdzie na początku 2019 roku. Nowy SUV C5 Aircross jest produkowany w fabryce w Rennes – La Janais, miejscu o symbolicznym znaczeniu dla Citroena. Model otrzymał w sierpniu znak "Origine France Garantie". Poniżej przedstawiamy krótki zarys historii tego zakładu przemysłowego, w którym produkowana była większość legendarnych modeli Marki i który z powodzeniem przeszedł dogłębną transformację przed uruchomieniem produkcji nowego sztandarowego modelu Citroena.

Citroen C5 Aircross
Nowy Citroen C5 Aircross

Fabryka w Rennes

La Janais jest miejscem szczególnym w historii Citroena. Jest to historyczny kompleks przemysłowy marki, który powstał w 1960 roku z inicjatywy generała de Gaulle’a. Zamiarem było uczynienie Bretanii regionem przemysłowym oraz stworzenie zakładu produkującego modele Citroena. Ze względu na potrzeby wydajności produkcyjnej Groupe PSA fabryka produkuje także modele innych marek grupy, ale do dziś jest ściśle związana z Citroenem. Wybór fabryki w Rennes - La Janais do produkcji SUV-a C5 Aircross, nowego sztandarowego modelu marki, jest powodem do dumy.

Znak "Origine France Garantie"

Przy produkcji nowego SUV-a C5 Aircross wykorzystane zostało bogate know-how dostawców, z których większość pochodzi z Francji, z regionu Rennes. Niektórzy z nich mają swoje jednostki bezpośrednio na terenie zakładu. Od dnia inauguracji model ma certyfikat „Origine France Garantie”, dzięki czemu dołączył do E-MEHARI, również produkowanego w Rennes – La Janais oraz do produkowanych w Valenciennes modeli SpaceTourer i Jumpy. Znak jest dla klientów gwarancją 100% francuskiego know-how, które ma swoje źródło w niemal 60-letniej tradycji przemysłowej Rennes.

Źródło: Citroen