REKLAMA

Nowa gama Citroena Jumpera

Nowa gama Citroena Jumpera04.07.2019
Zgodnie z hasłem "Inspired by Pro" Citroen wprowadza zmiany w ofercie modelu Jumper. Zmiany obejmują m.in. dwie nowe wersje wyposażenia dostosowane do różnego rodzaju użytkowania oraz oraz nowe silniki (Euro 6.2)

Furgon Jumper – solidny, z dużą przestrzenią ładunkową i bogatszym wyposażeniem, poszerza ofertę, aby spełnić wymagania wszelkich warunków użytkowania.

Citroen Jumper jest odpowiedni dla różnych branż: oferuje gamę różnorodnych wersji nadwozia w czterech długościach (L1, L2, L3, L4) i trzech rozstawach osi (3 m, 3,45 m, 4,04 m) oraz w trzech dostępnych wysokościach (H1, H2, H3). W sumie jest osiem wielkości nadwozia o objętości od 8 do 17m3 w wersji Furgon i od 5 do 9 miejsc w wersji Kombi. Citroen Jumper ma nowoczesną stylistykę i zapewnia wzorcowy komfort jazdy. Przód z reflektorami w technologii LED ze światłami dziennymi DRL wyraża siłę i dynamiczny charakter. Do istotnych zalet samochodu należą wygodne miejsce kierowcy, którego ergonomia ułatwia codzienną eksploatację, a także łatwy dostęp do przestrzeni ładunkowej, której objętość użytkowa w odniesieniu do zewnętrznych wymiarów należy do najlepszych na rynku.

„Rynek samochodów dostawczych, na którym marka od zawsze wyznaczała kierunki, oferując kultowe modele, ma dziś dla Citroena ogromne znaczenie. Wprowadzając nową gamę Jumpera 2019, zmodernizowaną i zainspirowaną potrzebami klientów biznesowych, Citroen dostosowuje ten model, tak jak nowego Berlingo Vana, do warunków użytkowania samochodów na budowie, na dalekiej trasie czy w mieście”. - Linda Jackson, dyrektor generalna marki Citroen
Citroen Jumper
Nowy Citroen Jumper

Nowa gama ukierunkowana na spełnienie potrzeb użytkowych

Jumper jest przeznaczony dla szerokiej rzeszy klientów biznesowych (usługi, branża budowlana, dystrybucja, samorządy lokalne) i spełnia rolę mobilnego biura. Wykorzystuje swoje mocne strony, by zaoferować rozwiązania dostosowane do potrzeb każdej branży i wysoki komfort pracy zarówno na placu budowy jak i na szosie czy w mieście. Jest dostępny w licznych konfiguracjach wyposażenia à la carte z wersjami dostosowanymi do rodzaju użytkowania i szerokim wyborem opcji.

Zgodnie z hasłem marki „Inspired by Pro”, Citroen Jumper proponuje dziś gamę modeli skonstruowaną z uwzględnieniem różnych rodzajów eksploatacji, podobnie jak Nowy Berlingo Van, zdobywca tytułu samochodu dostawczego roku. Jumper oferowany jest obecnie w czterech wersjach, w tym trzech nowych: Club, Worker i Driver. Różnią się one między sobą przeznaczeniem i specyficznymi elementami wyposażenia.

  • Jumper WORKER adresowany jest do użytkowników biznesowych przewożących sprzęt i pracowników na wszelkiego rodzaju terenach budowy, często trudno dostępnych. Elementami rozpoznawczymi tej wersji są czarne nadkola, metalowa osłona pod silnikiem, chlapacze przednie (we wszystkich wersjach nadwozia) i tylne (w furgonach). Samochód posiada też lepsze właściwości jezdne dzięki inteligentnemu systemowi kontroli trakcji, całosezonowym oponom i systemowi Hill Assist Control. Dodatkowo w kabinie znajdziemy: system audio z zestawem głośnomówiącym Bluetooth® i gniazdem USB, regulator – ogranicznik prędkości, a także pulpit do pisania, wbudowany w deskę rozdzielczą.
  • Jumper DRIVER został specjalnie opracowany dla firm i ich pracowników pokonujących długie trasy i realizujących codziennie dostawy w miastach i poza nimi. Cechą wyróżniającą tej wersji jest podwyższony komfort jazdy, który zapewnia gniazdo do ładowania USB, światła przeciwmgłowe, kamera cofania, system nawigacji, Pakiet Bezpieczeństwo (obejmujący Active Safety Brake, alarm niezamierzonego przekroczenia linii, automatyczne przełączanie świateł mijania i świateł drogowych, system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości) oraz czujniki zmierzchu i deszczu (automatycznie włączane światła mijania i automatyczne wycieraczki przednie).
Citroen Jumper
Nowy Citroen Jumper

Dostępna dotychczas wersja bazowa o uniwersalnym charakterze, z możliwością najbardziej spersonalizowanej konfiguracji zyska nazwę CONTROL (ABS, ESP, poduszka powietrzna kierowcy, wspomaganie ruszania na wzniesieniu, gniazdo 12 V, pełna ściana działowa). Do oferty dołączy drugi poziom wyposażenia wersja CLUB (z czujnikami parkowania z tyłu i systemem audio MP3 z kolorowym ekranem dotykowym 5”, fotelem kierowcy wyposażonym w podłokietnik, regulację wysokości siedziska i regulację lędźwiową). Na wymagającym rynku samochodów dostawczych Citroen Jumper staje się nieodłącznym partnerem klientów biznesowych, którzy prowadzą działalność w zróżnicowanych warunkach. Nowe wersje można będzie zamawiać od początku lipca.

Nowe elementy nowoczesnego wyposażenia

Zdolny do każdej pracy Citroen Jumper został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu komfortu pracy i wygodnej jazdy dzięki dużej i praktycznie wykorzystanej przestrzeni w kabinie, licznym pomysłowym schowkom, wygodnym fotelom, czy też przydatnym informacjom na desce rozdzielczej. Zmiany wprowadzone w modelu gwarantują jeszcze lepszą trwałość, łatwiejszy załadunek, większe możliwości aranżacji wnętrza, przy zastosowaniu nowych technologii komunikacji i urządzeń wspomagających kierowcę w prowadzeniu samochodu. W ramach programu Citroen Advanced Comfort®, w celu ułatwienia codziennej pracy małych firm usługowych i dostawczych, gama Jumpera 2019 zostaje wzbogacona o nowe elementy wyposażenia, które podnoszą komfort użytkowania, bezpieczeństwo i zwrotność samochodu.

Citroen Jumper może być teraz wyposażony w system kontroli martwego pola (uwzględniający ewentualne podłączenie przyczepy), asystenta wyjazdu z miejsca parkingowego Cross Traffic Alert (działający po włączeniu wstecznego biegu i wykrywający pojazdy znajdujące się w odległości 50 metrów). W standardowym wyposażeniu pojawia się również Citroën Connect box, obejmujący takie funkcje jak kontrola zużycia paliwa, lokalizacja pojazdu w razie kradzieży, stała lokalizacja pojazdu wykorzystywana w zarządzaniu flotą, kontrola terminów przeglądów i porady EcoDriving.

Citroen Jumper
Nowy Citroen Jumper

Nowe silniki Euro 6,2

Podobnie jak Nowy Berlingo Van nowa gama modelu Jumper dostosowana jest do wszelkich typów eksploatacji, zarówno w mieście jak i poza miastem. Decydują o tym takie cechy użytkowe jak staranne wyciszenie kabiny, komfortowe i skutecznie działające zawieszenie, pewne zachowanie na drodze, wysoki komfort prowadzenia, a zarazem optymalne koszty eksploatacji. Samochód został z wyprzedzeniem dostosowany do nowych przepisów Euro 6,2. Jest wyposażony w silniki najnowszej generacji o niskim zużyciu paliwa i ograniczonej emisji CO2. Bardziej wydajny silnik 2,2 l BlueHDI zastąpił jednostkę 2.0 l. Współpracuje z manualną skrzynią o 6 przełożeniach (BVM6) i jest oferowany w trzech wersjach o mocy od 120 do 165 KM: BlueHDi 120 Start&Stop BVM6, BlueHDi 140 Start&Stop BVM6, BlueHDi 165 Start&Stop BVM6.

Źródło: Citroen
REKLAMA