REKLAMA

100% elektryczny Citroen AMI - gama i ceny we Francji

100% elektryczny Citroen AMI - gama i ceny we Francji02.05.2020
27 lutego Citroen zaprezentował Ami - 100% electric, przełomowe i innowacyjne rozwiązanie mobilności w mieście dostępne dla wszystkich.

Ami jest drugim pojazdem ofensywy elektrycznej rozpoczętej przez Citroena w 2020 roku. Dzięki Ami Citroen oferuje wyjątkową odpowiedź na wyzwanie mobilności w mieście, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miast. Ami to indywidualne rozwiązanie mobilności, jest w 100% elektryczny i dostępny dla wszystkich.

Zgodnie z sygnaturą marki "Inspired By You" Citroen dostosował się do nowych wzorców konsumpcji, aby być jak najbliżej klientów. Dlatego marka opracowała cyfrowy ekosystem oferujący wyjątkowe wrażenia klientów dzięki 100% podróży online. Ami dostosowało się do swoich klientów: dlatego można nabyć Ami nawet wprost z sofy, w dowolnym miejscu i czasie. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Strona internetowa Ami będzie otwarta we Francji od 11 maja 2020 roku.

Poza tą 100% podróżą online marka współpracuje z Fnac i Darty. Ami będzie dostępne w ponad 30 sklepach Fnac i Darty we Francji, a także w sieci Citroen. Ami spotka się również z klientami w dedykowanych mobilnych centrach jazdy testowej, które będą podróżować przez Francję.

Citroen
100% elektryczny Citroen AMI

Kluczowe cechy AMI

 • Zerowa emisja CO2 zapewniająca dostęp do stref niskoemisyjnych w centrum miasta.
 • Zasięg 75 km doskonale nadaje się do krótkich podróży miejskich i podmiejskich.
 • Jego akumulator litowo-jonowy 5,5 kWh, najlepiej opracowana technologia na rynku, może zostać naładowany w ciągu zaledwie 3 godzin za pomocą standardowego gniazdka 220 V przy pomocy kabla pokładowego, tak łatwo jak naładowanie smartfona. Akumulator jest zainstalowany płasko pod podłogą, aby zapewnić maksymalną przestrzeń w kabinie pasażerskiej. Kabel jest przechowywany w otworze drzwi po stronie pasażera. Ami można również ładować z Wallboxa za pomocą odpowiedniego (opcjonalnego) kabla lub w publicznym punkcie ładowania.
 • Silnik o mocy 6 kW zapewnia prędkość 45 km/h.

Kompaktowy i zwinny

 • Ami to ultrakompaktowy czterokołowiec: 2,41 m długości, 1,39 m szerokości i 1,52 m wysokości.
 • Jego wymiary w połączeniu ze średnicą zawracania 7,20 m sprawiają, że podróże po mieście i parkowanie są bardzo proste. Cztery specjalnie zaprojektowane 14-calowe koła również przyczyniają się do wyjątkowej zwrotności obiektu.

Funkcjonalność

 • Wyjątkowa jasność dzięki dużemu przeszkleniu (szyba przednia, szyby boczne i tylna szyba), które w połączeniu ze standardowym panoramicznym dachem stanowi 50% całkowitej powierzchni powyżej linii pasa. Boczne okna są uchylne jak u legendarnego 2 CV.
 • Niesamowita przestrzeń i funkcjonalność w kabinie pasażerskiej. Ami jest przeznaczone dla 2 osób. Wsiadanie jest łatwe dzięki dużym identycznym drzwiom po stronie kierowcy i pasażera, które otwierają się w przeciwnych kierunkach. Oba siedzenia są przesunięte, aby zapewnić maksymalny komfort pasażerom zarówno w miejscu na łokieć, jak i na nogi.
 • Fotel kierowcy można przesuwać do przodu i do tyłu na prowadnicach, a fotel pasażera jest zamocowany z tyłu, co daje dużo miejsca na nogi. Pozycja kierowcy zapewnia wysokość na tym samym poziomie, co u innych użytkowników drogi.
 • Miejsce do przechowywania: wnęka u stóp pasażera pomieści torbę kabinową, a za siedzeniem kierowcy jest jeszcze miejsce na bagaże.

Ochrona

 • Wysokość ciała i pozycja kierowcy Ami są na tej samej wysokości, co u innych użytkowników na drodze, co zapewnia dobrą widoczność.
 • Ami zapewnia lepszą ochronę niż w przypadku 2 lub 3-kołowych pojazdów oraz doskonałą niezależność i komfort akustyczny w stosunku do transportu publicznego. Zamknięta i ogrzewana kabina chroni przed niepogodą.

Połączony i cyfrowy

 • Ami jest wyposażony w dedykowany obszar na smartfona, który staje się głównym ekranem deski rozdzielczej i zapewnia dostęp do nawigacji i muzyki.
 • Aplikacja MyCitroen umożliwia kierowcom dostęp do istotnych informacji o Ami w dowolnym momencie za pośrednictwem smartfona, za pośrednictwem podłączonego urządzenia DAT@MI, w tym: zasięgu, stanu naładowania i pozostałego czasu do 100% naładowania, przebiegu, alertów konserwacyjnych i harmonogramu posprzedażowego. Aplikacja ułatwia także zlokalizowanie pobliskich publicznych stacji ładowania, funkcja oferowana przez usługi Free2Move.

Personalizacja

Ami jest dostępny w 7 różnych wersjach. Jego mocną stroną jest możliwość personalizacji za pomocą akcesoriów.

Wersja AMI AMI

Wersja Ami Ami posiada całą osobowość Ami i jest podstawową wersją akcesoriów dzięki kolorowi „Ami Blue”.

Kolorowe zestawy personalizacji

Dostępne są 4 główne odcienie: My Ami Grey, My Ami Blue, My Ami Orange, My Ami Khaki. Modne i odważne. Ami – w 100% elektryczny, oferuje, w stylu „zrób to sam”, możliwość stworzenia obiektu odpowiadającego gustom każdego klienta za pomocą zestawu akcesoriów, które można łatwo zainstalować. Zestaw zawiera funkcjonalne elementy dekoracyjne między innymi: środkową siatkę oddzielającą, mały haczyk na torebkę, klips do smartfona, pudełko DAT@MI podłączone do My Citroen, aplikacji służącej do pobierania niezbędnych informacji (zasięg, stan naładowania, pozostały czas do naładowania do 100%, przebieg, alerty konserwacyjne, umówienie się na serwis). Pomiędzy wnętrzem i nadwoziem panuje harmonia dzięki elementom kolorystycznym na kołpakach i naklejkom. Ten zestaw akcesoriów pozwala każdemu stworzyć własny nastrój i dostosować wygląd do własnego gustu.

Pakiety MY AMI POP i MY AMI VIBE

Kolejny i jeszcze wyższy poziom personalizacji oferują dwa pakiety, łączące wszystkie wyżej wymienione elementy dekoracyjne, a także duże naklejki, które można zastosować na całej zewnętrznej stronie, dzięki czemu Ami ma swój niepowtarzalny styl:

 • My Ami POP z pomarańczową personalizacją i zabawnym, młodym i sportowym designem z tylnym spojlerem
 • My Ami VIBE z szarym kolorem i bardziej ekskluzywnymi, eleganckimi i graficznymi akcesoriami.

Montaż tych pakietów personalizacji jest powierzony profesjonalistom przed dostawą.

Cena

Ami można kupić w cenie od 6000 € z podatkiem (wersja Ami Ami po dotacji ekologicznej w wysokości 900 € wraz z podatkiem we Francji). Wyjątkowy poziom cen niezrównany dla 2-osobowego, w 100% elektrycznego obiektu.


Źródło: Citroen
REKLAMA