Nowy Citroen e-C3 zdobywcą nagrody Ecobest 2024

Nowy Citroen e-C3 zdobywcą nagrody Ecobest 202402.01.2024
Nowy Citroen e-C3 zdobył nagrodę Ecobest 2024 przyznawaną przez jury konkursu Autobest. Jury uznało nowego e-C3 za najlepszy samochód elektryczny na rok 2024.

W konkursie, który wyróżnia przyjazną dla środowiska mobilność, efektywność energetyczną i redukcję wpływu na środowisko, nowy e-C3 został uznany za najbardziej atrakcyjny samochód elektryczny, który zostanie wprowadzony na rynek w 2024 r. Nowy e-C3 zmienia zasady gry: to nie tylko przystępny cenowo samochód elektryczny produkowany w Europie, sprzedawany w cenie od 110 650 zł, ale również łatwy w obsłudze i wszechstronny, a ponadto wyróżniający się atrakcyjnym stylem, odpowiednim wyposażeniem i komfortem wewnątrz pojazdu.

Nagroda Ecobest

Co roku już od 2002 r., jurorzy konkursu Autobest nagradzają samochód, który otrzymał największą liczbę głosów w każdej kategorii. W kategorii Ecobest samochody oceniane są pod kątem przyjaznej dla środowiska mobilności i osiągów, takich jak zasięg, akumulator czy czas ładowania, a także kryteriów związanych z kosztami eksploatacji pojazdu. W głosowaniu, w którym wzięło udział 31 dziennikarzy motoryzacyjnych z 31 krajów europejskich nowy e-C3 został nagrodzony tytułem „Ecobest” 2024.

Citroen e-C3 2024

Nagroda dla nowego e-C3 przyznana przez profesjonalne jury nadeszła tuż po pierwszych bardzo pozytywnych opiniach klientów. Już ponad 10 000 klientów zamówiło bowiem online wersję „You” lub „Max” nowego modelu.

Wyróżnienie Ecobest wzmacnia zaangażowanie Citroena w przesuwanie granic mobilności, oferując klientom samochód elektryczny, który nie tylko spełnia normy środowiskowe, ale także w niezwykle innowacyjny sposób stawia czoła wyzwaniom związanym z dostępnością.

Dzięki silnikowi elektrycznemu o mocy 83 kW (113 KM) i akumulatorowi o pojemności 44 kWh, który oferuje zasięg do 320 km w cyklu WLTP, nowy e-C3 zapewnia większą mocy i osiągi niż potrzeba, aby usatysfakcjonować klientów, którzy potrzebują elektrycznego samochodu miejskiego do jazdy w mieście i poza nim. Dłuższe trasy okazują się łatwiejsze dzięki szybkiemu ładowaniu prądem stałym o mocy 100 kW, co w zakresie od 20 do 80% pojemności zajmuje zaledwie 26 minut, i nowemu inteligentnemu planerowi podróży e-Routes.

Citroen e-C3 2024

Wszechstronność oraz wiodący w klasie komfort

Citroen rozumie znaczenie wszechstronności w segmencie B, a nowy e-C3 spełnia te wymagania.

Nowy e-C3 doskonale dostosowuje się do potrzeb rodzin, które mogą skorzystać z płynnej i cichej pracy układu elektrycznego, której towarzyszy przestronność i doskonały komfort, będący główną składową DNA marki.

Dobre samopoczucie kierowcy i pasażerów od dawna jest priorytetem marki Citroen. W nowym e-C3 wkroczono ono na nowy poziom, ponieważ skoncentrowano się na kabinie pasażerskiej „C-Zen lounge” z udoskonalonymi wersjami foteli Citroen Advanced Comfort® wykonanymi z wysokiej jakości wyściółki i uporządkowaną, warstwową strukturą panelu deski rozdzielczej pokrytego tkaniną „Sofa Design” umieszczoną poniżej górnego poziomu panelu sterowania. Zawieszenie Citroen Advanced Comfort zapewnia komfort i charakterystyczny dla Citroena efekt latającego dywanu.

Citroen e-C3 2024

Nowoczesny design i napęd elektryczny w przystępnej cenie

Dzięki nowoczesnemu designowi, który łączy hatchbacki segmentu B z wyższym prześwitem i wyższą pozycją za kierownicą, przy zachowaniu jednak tej samej powierzchni co C3, e-C3 zaspokaja zmieniające się potrzeby klientów, oferując szeroką gamę przydatnego wyposażenia i technologii wspomagania jazdy.

Źródło: Citroen