Citroen Jumpy Samochodem Dostawczym Roku 2008

Citroen Jumpy Samochodem Dostawczym Roku 200827.10.2007
Jury przyznające nagrodę "Samochód Dostawczy Roku", składające się z dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 20 europejskich państw, ogłosiło wczoraj swój werdykt podczas dnia prasowego na Salonie w Amsterdamie.

Citroën Jumpy zdobył ten zaszczytny tytuł uzyskując 108 punktów na 140 możliwych i znacznie wyprzedzając pozostałych kandydatów.

Citroen Jumpy Samochodem Dostawczym Roku 2008 1 Nowy Citroën Jumpy, wprowadzony do sprzedaży w styczniu 2007 r., został sprzedany w ilości ponad 22 tys. sztuk w 28 krajach Europy. Samochód ten stanowi idealne uzupełnienie gamy obejmującej modele Berlingo i Jumper, która wkrótce wzbogaci się o nowy, najmniejszy w tej gamie model - Nemo, po raz pierwszy zaprezentowany na Salonie w Amsterdamie. Dzięki kompleksowej ofercie Citroën jest w stanie spełnić potrzeby użytkowników lekkich samochodów dostawczych w niemal pełnym zakresie (o ładowności od 600 kg do 2 ton i przestrzeni użytkowej od 2,5 do 17 m3).

Nowy Jumpy, całkowicie zmieniony w stosunku do poprzedniej wersji, zdobył uznanie jury przyznającego tytuł samochodu dostawczego roku dzięki swoim licznym atutom:
• Atrakcyjnemu i dynamicznemu stylowi,
• Zróżnicowanej ofercie wersji nadwoziowych obejmującej furgony pełne i przeszklone, podwozia z kabiną przeznaczone do zabudowy, a także nadwozia « kombi » do przewozu osób,
• Szerokiemu wyborowi kombinacji przestrzeni użytkowej, ładowności i długości użytkowej,

Citroen Jumpy Samochodem Dostawczym Roku 2008 2 • Oszczędnym, a jednocześnie zapewniającym znakomite osiągi silnikom,
• Doskonałemu zachowaniu na drodze, również przy dużym obciążeniu i w ciężkich warunkach eksploatacji,
• Licznym elementom wyposażenia podnoszącym komfort i bezpieczeństwo, takim jak tylne zawieszenie pneumatyczne, 6 poduszek powietrznych czy ESP.

Jumpy, będący wyznacznikiem nowych tendencji na tym rynku, jest prezentowany na stoisku marki Citroën podczas Salonu w Amsterdamie (Pawilon 7 Stoisko 07004) obok pozostałych lekkich pojazdów dostawczych marki (Nemo, Berlingo i Jumper) i nowego modelu SUV C-Crosser, prezentowanego w wersji przeznaczonej dla firm. Citroën wystawia również samochód koncepcyjny SUV Cruise-Crosser, z napędem hybrydowym (silnik wysokoprężny i elektryczny) i możliwością przeniesienia napędu na trzecią oś, wykorzystywaną podczas jazdy po trudnej nawierzchni (piasek, śnieg).

Źródło: Citroen Polska