Martin Prokop testuje Citroena Xsarę WRC

Martin Prokop testuje Citroena Xsarę WRC13.11.2007
W Burgundii, w Chablis, w pobliżu miasta Auxerre, Martin Prokop przeprowadził pierwsze testy Citroëna Xsary WRC. Citroën Sport zaproponował mu sesję jazd próbnych w nagrodę za wyniki uzyskane przez czeskiego kierowcę ...

Martin Prokop testuje Citroena Xsarę WRC 1...w tym sezonie w ramach programu C2 Junior Experience. Kierowca zespołu Jipocar Racine, trzeci w mistrzostwach juniorów FIA 2007, z dwoma wspaniałymi zwycięstwami na koncie (w Niemczech i na Korsyce) oraz drugim miejscem w Hiszpanii za kierownicą Citroëna C2 Super 1600, wziął udział, zgodnie z regulaminem C2 Junior Experience, w prawdziwej sesji jazd próbnych Citroëna WRC.

Dla Martin Prokopa była to prawdziwa gwiazdka z nieba! Nawet temperatura bliska zera (4°c), nie ostudziła zapału młodego, 25-letniego Czecha, który z ochotą zasiadł za kierownicą samochodu, trzykrotnego zdobywcy tytułu rajdowego mistrza świata.

Martin Prokop testuje Citroena Xsarę WRC 2 "Z miejsca poczułem się swobodnie, głównie dzięki ergonomii tego auta niezwykle zbliżonej do mojego Citroëna C2 Super 1600. Za kierownicą Xsary nie czułem się więc obco! Oczywiście z zewnątrz jest to imponujący samochód, ale po zajęciu miejsca w kabinie stwierdziłem, że jest bardzo komfortowy i skuteczny, a ustawienie zawieszenia jest imponujące. To była naprawdę frajda i nieprędko zapomnę ten dzień …".

Po ok. 100 km pokonanych przez Martina Prokopa podczas jazd próbnych, Yves Matton, Szef działu programów sportowych dla klientów Citroën Sport, był bardzo zadowolony z ich przebiegu. "Martin nie tylko wykazał się profesjonalizmem, ale wyraźnie czuł się swobodnie za kierownicą Citroëna Xsary WRC. Szybkie oswojenie się z samochodem tego kalibru bardzo nas usatysfakcjonowało.

Martin Prokop testuje Citroena Xsarę WRC 3Życzę mu wielkich sukcesów w przyszłym roku. Gdyby ukończył mistrzostwa juniorów FIA na Citroënie C2 Super 1600 na jednym z dwóch pierwszych miejsc, miałby prawo nie tylko do jednej sesji jazd próbnych, ale wręcz okazję wzięcia udziału w jednym lub dwóch rajdach za kierownicą Citroëna WRC, zgodnie z regulaminem C2 Junior Expérience…".

Przed startem w kolejnych mistrzostwach świata juniorów FIA Citroënem C2 Super 1600, Martin Prokop weźmie jeszcze udział w dwóch ostatnich eliminacjach Rajdowych Mistrzostw Świata 2007 – w Irlandii i Anglii – w klasie samochodów produkcyjnych, "aby nabrać jeszcze większego doświadczenia". Z myślą o przyszłym roku, w którym młody Czech ma nadzieję się odegrać… i zdobyć tytuł mistrza juniorów, jak to zrobili na początku swojej kariery Sébastien Loeb (2001) i Dani Sordo (2005), dwaj oficjalni kierowcy zespołu Citroën Sport w klasie WRC.

Źródło: Citroën