Nowa klasa Citroenów C2-R2 po 4. Rajdzie Magurskim

Nowa klasa Citroenów C2-R2 po 4. Rajdzie Magurskim05.02.2008
Rajd Magurski otworzył nowy sezon programu sponsorskiego C2-R2 Teams' Challenge. Citroeny C2-R2 na trasach Ziemi Gorlickiej po raz pierwszy w mistrzostwach Polski były klasyfikowane w ramach wyodrębnionej klasy R2.

Powołano ją 21 stycznia na mocy porozumienia pomiędzy Citroën Polska a Polskim Związkiem Motorowym.

Nowa klasa Citroenów C2-R2 po 4. Rajdzie Magurskim 1 Zawody w Beskidzie Niskim były wyjątkowo wymagąjącą próbą i dla samochodów, i dla zawodników. Z 42 startujących załóg na trasie odpadło 14, czyli jedna trzecia. Wszystkich pięć Citroënów C2-R2 zameldowało się na mecie!

Radosław Typa (1. miejsce w klasie R2/ 1. miejsce w klasie A6): Zapewniam wszystkich, że to jest dla mnie moment wprost niewyobrażalnie radosny! Takiego powitania jeszcze nigdy nie miałem. Nie mogę nacieszyć się tym podwójnym zwycięstwem, odniesionym zarówno wśród Citroënów klasy R2, jak równie w klasie A6, w której pokonałem znacznie mocniejszy samochód S1600! Zwyciężyłem go po długiej i zaciekłej walce, pokazałem w ten sposób na co mnie stać!

Marcin Dobrowolski (2. R2 /3. A6): Przyszło nam debiutować Citroënem w jednym z trudniejszych rajdów ostatnich lat. Auto samodzielnie budowalimy przez 5 tygodni i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. W niczym nas nie zawiodło, za to dostarczyło mnóstwo frajdy. Owszem, bywały i "momenty", ale odnieśliśmy to oesowe zwycięstwo. Pewnie trochę pomógł nam pech konkurentów, bo trzy załogi musiały skorzystać z SuperRally.

Nowa klasa Citroenów C2-R2 po 4. Rajdzie Magurskim 2 Optymistycznie patrzymy w przyszłość, być może pod koniec marca treningowo wystartujemy w czeskim rajdzie Valasska.

Jan Chmielewski (3. R2/ 4.A6): Budowa auta dobiegła końca tuż przed rajdem i brakło czasu na jakiekolwiek testy. Naszym odcinkiem testowym był rajd, przez co bywało nieco nerwowo, ale taka sytuacja tym bardziej hartuje! Podczas drugiego dnia różne problemy narzucały pasywny styl jazdy – byle osiągnąć metę. Dziękujemy naszym mechanikom za wspaniałą pracę! Spotkanie z zaspą na OS-5 kosztowało nas 5 minut w SuperRally. Marcin Pasecki (4.R2/6.A6): Ten rajd był wyjątkowo trudny i miał dla mnie dwa zupełnie różne oblicza. Pierwszy dzień był raczej średnio udany, bo mieliśmy problemy techniczne z samochodem i musiałem korzystać z systemu SupeRally. W parku serwisowym trzeba było poświęcić sporo czasu i pracy, żeby w końcu trafnie zdiagnozować przyczyny naszych kłopotów. Udało się to na tyle, że na drugim etapie jechaliśmy już bardzo szybko i nawet wygrywaliśmy oesy w naszej klasie.

Nowa klasa Citroenów C2-R2 po 4. Rajdzie Magurskim 3 Ariel Piotrowski (5.R2/7.A6): Wyjątkowo ciekawa impreza. Od OS-2 musielimy skorzystać z SuperRally, bo zawiodła przepustnica. Za to drugiego dnia było o wiele lepiej – łącznie z oesowym zwycięstwem. Ważniejszy od wyniku jest kapitał doświadczenia, który na Magurskim został wzbogacony o umiejętności jazdy w skrajnie złych warunkach. 24 lutego chcemy wystartować w Wieliczce w Memoriale Janusza Kuliga. To będzie hołd dla wielkiego mistrza, a zarazem pożyteczne wypełnienie przerwy przed Rajdem Krakowskim. Zespoły startujące C2 R2 na Rajdzie Magurskim zdobyły pierwsze punkty w klasie R2 oraz w programie C2 R2 Teams’ Challenge. W kolejnej rundzie rajdowych Mistrzostw Polski spodziewamy się jeszcze większej liczby załóg, które dołączą do programu- powiedział Marek Nawarecki z Citroën Polska.

Źródło: Citroen