Citroen C-Crosser z nowym silnikiem

Citroen C-Crosser z nowym silnikiem18.03.2008
Wprowadzony do sprzedaży w połowie 2007 roku Citroën C-Crosser odnosi sukcesy, a klienci złożyli już ponad 10 000 zamówień. W niektórych krajach C-Crosser jest teraz dostępny z nowym silnikiem benzynowym, współpracującym ...

...z dwoma rodzajami skrzyni biegów: pięcioprzełożeniową skrzynią mechaniczną oraz bezstopniową skrzynią CVT. Nowa wersja uzupełnia proponowaną dotychczas gamę z silnikiem HDi 160 FAP.

Citroen C-Crosser z nowym silnikiem 1 C-Crosser wyróżnia się urzekającą stylizacją oraz konfiguracją miejsc 5 + 2, w połączeniu z adaptowalnym wnętrzem. Układ przenoszenia napędu na cztery koła zapewnia wszechstronność użytkowania, która stanowi jeden z najważniejszych atutów tego sportowo-użytkowego modelu (SUV Sport Utility Vehicle) najwyższej klasy.

Silnik benzynowy dostosowany do parametrów C-Crossera
Proponowany w modelu C-Crosser czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2 359 cm3 rozwija maksymalną moc 125 kW (170 KM CEE) przy prędkości obrotowej 6 000 obr/min i osiąga maksymalny moment 232 Nm przy prędkości obrotowej 4 100 obr/min.

Silnik wyposażony jest w system zmiennych faz rozrządu zaworów dolotowych i wylotowych, który zwiększa moment obrotowy i płynność pracy przy niskich i średnich prędkościach obrotowych.

Aby jeszcze lepiej spełnić wymagania poszczególnych rynków, C-Crosser z silnikiem benzynowym proponuje dwa rodzaje przekładni:
• Pięcioprzełożeniową, mechaniczną skrzynię biegów
• Przekładnię typu CVT (Continuously variable transmission), która wyróżnia się nieskończoną liczbą przełożeń za pomocą wariatora regulującego przełożenie w sposób ciągły. To rozwiązanie zapewnia płynną, bezstopniową pracę przekładni.

Citroen C-Crosser z nowym silnikiem 2 Ta skrzynia biegów umożliwia również ręczną blokadę sześciu przełożeń, jak w tradycyjnej przekładni automatycznej. Przełożenia mogą być wybierane za pomocą dźwigni zmiany biegów lub manetek umieszczonych za kierownicą. Zmiana biegów następuje w trybie prawie natychmiastowym, zapewniając szybkość reakcji silnika.

Styl wyrażający moc, solidność i elegancję
Wprowadzony do sprzedaży w Europie latem ubiegłego roku C-Crosser prezentuje sylwetkę, która podkreślając przynależność do marki Citroën, stanowi syntezę mocy i solidności samochodów terenowych, dynamizmu modeli sportowych oraz wyrafinowanej elegancji najwyższej klasy samochodów osobowych. C-Crosser posiada zwarte proporcje (długość 4,64 m, szerokość 1,81 m i wysokość z relingami 1,71 m).

Funkcjonalna i komfortowa przestrzeń wnętrza
Adaptowalne wnętrze (konfiguracja miejsc 5 + 2, przesuwane i składane siedzenia w drugim rzędzie, płaska podłoga) wychodzi naprzeciw różnorodnym potrzebom użytkowników. Dostęp do trzeciego, dodatkowego rzędu jest ułatwiony dzięki dużemu kątowi nachylenia foteli i systemowi przesuwania siedzeń w drugim rzędzie, jak również dzięki dwóm listwom aluminiowym wbudowanym w boczne przegrody bagażnika.

Pojemność bagażnika pod osłoną bagażową należy do największych w tej klasie samochodów. W standardowej, 5-miejscowej konfiguracji po złożeniu trzeciego rzędu pojemność wynosi 510 litrów (VDA), gdy siedzenia w drugim rzędzie są maksymalnie przesunięte do przodu i 441 litrów (VDA) w pozycji odsuniętych siedzeń. W konfiguracji z wszystkimi złożonymi siedzeniami tylnymi pojemność bagażnika wynosi 1686 litrów (VDA).

Citroen C-Crosser z nowym silnikiem 3 Dwuczęściowy system otwierania klapy ułatwia załadunek, a po otwarciu dolnej klapy zalety przestrzeni bagażowej z płaską podłogą mogą być w pełni wykorzystane, szczególnie przy załadunku gabarytowych i ciężkich przedmiotów. Dolna klapa może też służyć do siedzenia (jest przystosowana do obciążenia wynoszącego 200 kg).

Przyjemność bezpiecznej i spokojnej jazdy
Wszechstronny C-Crosser umożliwia poruszanie się w każdym terenie, niezależnie od warunków pogodowych, dzięki układowi przenoszenia napędu na cztery koła. Układ napędu na cztery koła zapewnia kierowcy możliwość wyboru pomiędzy trzema trybami napędu zależnie od warunków jazdy: trybem napędu na dwa koła (2 WD), trybem napędu na cztery koła (4 WD) i trybem lock, który oferuje specjalny rozkład momentu pomiędzy przednią i tylną osią. Przełącznik umieszczony za dźwignią zmiany biegów umożliwia wybór trybu napędu, w dowolnym momencie podczas jazdy.

Tej wszechstronności użytkowania towarzyszy zwrotny i dynamiczny układ jezdny, zapewniający doskonałe połączenie komfortu i stabilności.

Elementy wyposażenia najwyższej klasy
W uzupełnieniu praktycznych funkcji samochodu, w gamie są oferowane liczne nowoczesne elementy wyposażenia, zwiększające przyjemność podróżowania.

Citroen C-Crosser z nowym silnikiem 4 • Profesjonalny pakiet audio
• System nawigacyjny najnowszej generacji z twardym dyskiem
• Kamera cofania ułatwiająca manewrowanie
• Zestaw Bluetooth umożliwiający bezpieczne korzystanie z telefonu .

C-Crosser, który doskonale sprawdza się w warunkach jazdy miejskiej, na dłuższych trasach oraz na drogach nieutwardzonych, zapewnia przyjemność jazdy zarówno w czasie samotnych jak i rodzinnych wypraw. Oferuje przestronność umożliwiającą zaproszenie przyjaciół czy też przewożenie bagaży, stanowi propozycję dla tych wszystkich, którzy poszukują samochodu możliwie najbardziej wszechstronnego, dającego poczucie swobody użytkowania.

Źródło: Citroen